3. Германия се развихри за 3:2 над Бразилия в контрола (видео)

Германия се развихри за 3:2 над Бразилия в контрола (видео)

Гьотце със страхотен първи мач като титуляр за Германия, спечели дузпа и вкара гол за Маншафта

Националният отбор на Германия за пореден път доказа, че се намира в страхотен възход, след като тази вечер се наложи с 3:2 над футболния колос Бразилия. Срещата се игра на стадион „Мерцедес-Бенц Арена” в Щутгарт, а възпитаниците на Мано Менезеш бяха буквално разпилени от Бундестима, въпреки че в крайна сметка загубиха само с един гол.

Страховит мач за Маншафта направи суперталантът Гьотце, който се отчете с гол и напълно засенчи „звездата” в тима на „селесао” – Неймар, носейки едва 4-а победа за Германия над този съперник в цели 26 срещи. Все пак стрелецът на Сантос блесна в сами край на срещата, след като отбеляза страхотен индивидуален гол.

Двубоят започна с натиск на немците и опасен шут на Гьотце в 5-а минута, който обаче бе спасен от Жулио Сезар. Постепенно обаче, „златистите” изравниха играта и на свой ред създадоха някои хубави акции пред Нойер, които не завършиха с гол.

В 34-ата минута Алвеш стреля прекрасно от фаул, но стражът на Бундестима бе на място и изби в корнер. Към края на полувремето Пато навърза отбраната на Германия и излезе на стрелкова позиция, ала шутът му излезе в аут.

До края на полувремето зрителите не видяха гол и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората  част отново стартира с натиск на Маншафта, който даде резултат в 59-ата минута, когато Гьотце бе спънат в наказателното поле на Бразилия и реферът отсъди дузпа за домакините, която бе реализирана от Швайнщайгер.

След попадението немците продължиха с по-силната си игра и в 66-ата минута страхотна многоходова акция на домакините завърши с великолепен извеждащ на Кроос към Гьотце, който останал сам срещу Сезар не сбърка, вкарвайки първия си гол с екипа на Германия в първия си мач като титуляр за Бундестима.

Веднага след този гол, в 70-ата минута, Лам спъна Алвеш в наказателното си поле и съдията свири дузпа в полза на „селесао”. Зад топката застана Робиньо, който излъга Нойер, пращайки го в обратния ъгъл, и намалявайки на 1:2.

Това попадение не смути германците, а напротив. В 80-ата минута те върнаха преднината си от два гола, след като Швайнщайгер получи на десния фланг и върна в наказателното поле, където Шурле с мощен диагонален удар направи за трети път безпомощен Сезар.

Крайното 3:2 пък оформи младата звезда на Сантос – Неймар, който развинти отбраната на Германия и с диагонален шут с левия крак препарира Нойер.

Състави:

Германия: Нойер; Траш, Хумелс, Бадщубер, Лам; Швайнщайгер, Кроос; Гьотце, Мюлер, Подолски; Гомес;

Бразилия: Ж. Сезар; Майкон, Т. Силва, Лусио, А, Сантош; Рамиреш, Елиаш; Неймар, Гансо, Робиньо; Пато