Гол минути преди края върна Атлетико Мадрид в топ 4 (ВИДЕО)

Дюшекчиите надвиха Виляреал като гости с 1:2

Атлетико Мадрид се наложи над Виляреал с 2:1 като гост на „Естадио де ла Серамика“ в мач от 30-ия кръг в испанската Ла Лига.

Атлетико Мадрид се завърна в топ 4 след този успех, като воденият от Диего Симеоне тим вече има 58 точки и изпревари Атлетик Билбао, който е в 56 точки във временното класиране в Ла Лига, докато Виляреал е на 9-та позиция с 39 точки.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите, който даде резултат в 9-ата минута, когато Атлетико Мадрид излезе напред в резултата. Родриго Рикелме центрира топката от корнер на първа греда, където Аксел Витсел засече с глава и реализира.

Родриго Рикелме можеше да удвои преднината на своя тим в 38-ата минута, когато отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Йоргенсен.

Виляреал започна ударно второто полувреме и закономерно възстанови равенството. В 50-ата минута Жерар Морено проби в наказателното поле на Атлети и отклони към Александър Сьорлот, който си нагласи топката на левия крак и шутира към долния десен ъгъл, не оставяйки шансове на Облак да отрази.

В ответната атака Атлетико Мадрид успя да вкара втори гол, с който си осигури крайния успех. Футболистите на „дюшекчиите“ разиграваха необезпокоявани в последната третина от терена, когато Сесар Аспиликуета чукна топката към Саул Нигес, който с много премерен удар парти топката покрай десния страничен стълб и реализира в 87-ата минута.