Интер спря победната серия на Юве и запази върха (ВИДЕО)

Дерби д'Италия завърши без победител

Ювентус и Интер завършиха наравно 1:1 в Дерби д'Италия от XIII кръг на Серия „А“.

Попаденията в Торино паднаха преди почивката като първо домакините откриха чрез Душан Влахович в 27-ата минута, ала само 5 по-късно Лаутаро Мартинес изравни.

След ремито в 208-ото шампионатно издание на Великото дерби на Италия, гостите от Милано запазват първото място във временното класиране с 32 точки, докато „бианконерите“ остават втори с 30 в своя актив.

Те запазват и положителния си баланс в сблъсъците с „нерадзурите“ на ниво елит – 95 победи, 60 загуби и вече 53 равенства.

Домакините започнаха по-уверено срещата и още в 16-ата минута бяха близо до гола. Тогава Адриен Рабио проби добре и намери Федерико Киеза, чийто шут премина на сантиметри от страничната греда.

По-настоятелните действия на „Старата госпожа“ дадоха резултат в 27-ата минута, когато Душан Влахович демонстрира завидно хладнокръвие.

23-годишният сръбски нападател овладя страхотен пас и от движение не остави шансове на вратаря, за да даде преднина на торинци.

Тя обаче се запази само 5 минути, защото в 33-ата Интер отговори. Лятното попълнение Маркъс Тюрам напредна по фланга и пусна прострелно центриране към границата на малкото наказателно поле.

Там Лаутаро Мартинес изпревари своя персонален пазач и от движение с едно докосване матира Войчех Шченсни – 1:1.

Този резултат се запази до почивката, а втората част започна с изстрел на Тюрам, спасен от вратаря на Юве. След това нарушенията и смените на двамата треньори накъсаха доста играта, като чистите положения на практика липсваха.

Гол не падна и в 4-минутното добавено време, за да вземат в крайна сметка двата отбора по една точка и така да спре серията на Юве от 5 поредни победи в Серия А.

ЮВЕНТУС – ИНТЕР 1:1
1:0 Душан Влахович (27)
1:1 Лаутаро Мартинес (33)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремер, Ругани, Камбиазо, Маккени, Кавилия, Рабио, Костич, Киеза, Душан Влахович;

Интер: Зомер, Дармиан, Де Фрай, Ачерби, Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро Мартинес.