Издънка за Юве в Генуа (ВИДЕО)

"Старата госпожа" записа мач №11 без загуба

Ювентус се издъни в Генуа в откриващия двубой от 16 кръг на Серия А. Тимът на Масимилиано Алегри трябваше да се задоволи с 1:1 като гост на Дженоа. Това бе мач №11 във всички турнири, в който "бианконерите" не записаха поражение, но въпреки това остана горчивия привкус от изпуснатите 2 точки.

Резултатът откри Федерико Киеза със своя пети гол. Националът на Италия бе точен от дузпа в 28-ата минута, дошла след груба грешка в отбраната на домакините.

Втората част обаче стартира ударно за домакините. В 48-ата минута резервата Калеб Екубан овладя технично в наказателното поле и подаде към Алберт Гудмундсон, който без подготовка и с удар от въздуха прати топката зад гърба на Войчех Шчесни за 1:1.

Именно Киеза пропусна най-чистата ситуация след почивката, когато остана очи в очи със стража на Дженоа, но не успя да го преодолоее.

В края на срещата и бранителят Желсон Бремер не успя от непосредствена близост да прати топката в мрежата на Хосеп Мартинес.

"Бианконерите" са втори във временното класиране с актив от 37 точки - 1 по-малко от лидера Интер. Дженоа се намира на 14-ата позиция с 16 пункта.