3. Какво дерби! 8 гола, 2 дузпи и 4:4 между Интер и Юве

Какво дерби! 8 гола, 2 дузпи и 4:4 между Интер и Юве

Дерби Д'Италия не излъчи победител след зрелище на "Сан Сиро"

Дългоочакваното дерби между Интер и Ювентус се превърна в невероятно шоу, след като завърши без победител 4:4 на "Сан Сиро"

Головата фиеста в Милано започна още в 14-ата минута, когато Интер получи дузпа за нарушение на Данило срещу Маркус Тюрам. Зад топката застана Пьотр Желински, който в 15-ата минута не сгреши и прати топката неспасяемо в средата на вратата на Микеле Ди Грегорио.

Пет минути по-късно Юве изравни! Уестън Маккени намери Душан Влахович, който овладя топката в наказателното поле и преодоля Ян Зомер!

Обратът на „Джузепе Меаца“ бе факт в 27-ата минута, когато Франсиско Консейсао финтира съперник в наказателното поле на Интер и намери непокрития Тимъти Уеа, за да може той да вкара необезпокояван с удар отблизо.

Интер обаче, не свали гарда и в 35-ата минута Маркюс Тюрам подаде към Хенрих Мхитарян и арменецът укроти топката, след което я прати в долния десен ъгъл за 2:2!

Минута след това Пиер Калулу фаулира Дензъл Дъмфрис в наказателното поле и съдията Марко Гуида отново посочи бялата точка в наказателното поле на „бианконерите“. Зад топката отново застана Желински, който и този път не сбърка. След почивката шоуто продължи, като в 53-ата минута Данило изчисти топката след ъглов удар право на крака на Дъмфрис и той прати топката през куп от играчи в мрежата на Юве – 4:2 за Интер!

В 71-ата минута тимът на Тиаго Мота стигна до трети гол, след като Маккени подаде на Йълдъз и той прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Зомер!

Този гол даде импулс на гостите и в 82-ата минута те изравниха. Консейсао центрира добре отдясно, намирайки Йълдъз и младият турчин с удар от границата на наказателното поле направи резултата 4:4!