Класически Интер отнесе Лацио и се класира за финал на Суперкупата (ВИДЕО)

Наполи очаква "нерадзурите" в спор за трофея в понеделник

Интер се разправи с Лацио, побеждавайки го с 3:0 и по този начин се класира за финала на Суперкупата на Италия. Успехът за „нерадзурите“ дойде след голове на Маркъс Тюрам, Хакан Чалханоогу и Давиде Фратези. С победата си над Лацио, тимът на Симоне Индзаги сложи край на серията от 5 поредни победи на своя съперник.

На „Ал Авал Парк“ в Саудитска Арабия Интер поведе в 17-ата минута. Алесандро Бастони центрира ниско отляво. В наказателното поле Федерико Димарко с пета намери Маркъс Тюрам, който не сгреши и прониза вратата на Лацио.

В 36-ата минута Николо Барела получи шанс да обстрелва вратата на „орлите“, но нацели напречната греда.

Две минути след началото на второто полувреме Педро действа разконцентрирано и фаулира Лаутаро Мартинес в наказателното поле – дузпа за Интер. Зад топката застана Хакан Чалханооглу, който с безкомпромисен удар в 50-ата минута прати топката в долния десен ъгъл на Иван Проведел – 2:0 за Интер!

По-добрата игра на „змията“ продължи и Интер заслужено вкара и трети гол, след като Хенрих Мхитарян изведе Давиде Фратези сам срещу вратаря и златната резерва на Интер вкара топката в мрежата на „орлите“.

Две минути след това Чиро Имобиле вкара гол за Лацио, който не бе зачетен заради игра с ръка на нападателя на римляните.

До края на мача повече попадения не паднаха и така Интер си гарантира място в спора за трофея, където ще премери сили с шампиона на Италия – Наполи.