3. Лампард донесе успех на шампиона и застигна Тиери Анри (ВИДЕО)

Лампард донесе успех на шампиона и застигна Тиери Анри (ВИДЕО)

Халфът вкара своя гол №175 във ВЛ, за да остави Лестър без успех в 11 мача

Английският шампион Манчестър Сити постигна не лека, но много важна победа при визитата си на закъсалия новак Лестър.

„Гражданите” се наложиха с 1:0 в мача от XVI кръг на Висшата лига, а единственото попадение в срещата бе дело на неостаряващия Франк Лампард.

Иначе двубоят не започна никак добре за „небесносините”, защото още по време на загрявката се контузи Един Джеко.

Така нападателят отпадна от групата, а травмата и на Серхио Агуеро означаваше, че своят дебют като титуляр ще запише 18-годишният Хосе Анхел Позо.

Ключовият момент в срещата дойде малко преди почивката, когато Самир Насри показа качествата си с пробив по левия фланг и подаде към връхлитащия в пеналта Лампард, а 36-годшиният халф с прецизен удар откри резултата.

Така бившият футболист на Челси вече има 175 гола във Висшата лига и дели четвъртото място по този показател с легендарния Тиери Анри.

След паузата домакините излязоха много мотивирани и успяха да вземат инициативата, но така и не създадоха сериозно голово положение.

Впоследствие „гражданите” изравниха играта и запазиха преднината си до края, за да вземат трите точки.

Точно толкова остава и изоставането им от върха, защото лидерът Челси също спечели срещата си в събота, а Лестър все още е на последната позиция с 10 точки и в серия от 11 мача без успех.

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи от XVI кръг на ВЛ:

Бърнли - Саутхамптън 1:0
1:0 Ашли Барнс (’73)

Челси - Хъл Сити 2:0
1:0 Еден Азар (‘7)
2:0 Диего Коща (’68)

Лестър - Манчестър Сити 0:1
0:1 Франк Лампард (’40)

Кристъл Палас - Стоук Сити 1:1