3. Ливърпул продължава да преследва топ 4 след успех над Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул продължава да преследва топ 4 след успех над Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци биха десетима от „свраките” с 2:0

Ливърпул се приближи на 4 точки от зветната четвърта позиция в класирането на английската Висша лига, след като победи с 2:0 у дома Нюкасъл в последния двубой от XXXII кръг на Премиършип.

Мърсисайдци доминираха през почти целия мач и заслужено спечелиха, макар че гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа през първото полувреме.

В края пък нервите на капитана на гостите Муса Сисоко не издържаха и той бе изгонен, а съотборниците му останаха без победа на „Анфийлд” от над 20 години.

Началото бе отлично за домакините, защото те откриха резултата още в деветата минута. Тогава Джордън Хендерсън подаде към Рахим Стърлинг и той се вряза в пеналта, след което с хубав удар прати топката в далечния горен ъгъл – 1:0.

Така 20-годишният английски национал вкара първия си гол за Ливърпул от 22 февруари насам, когато бе точен за 2:0 над Саутхемптън.

Въпреки попадението, момчетата на Брендън Роджърс не спираха да нападат и имаха още няколко добри възможности, но или Тим Крул спасяваше, или „червените” пропускаха.

В 36-ата минута Лукас Лейва стреля отлично с глава, ала стражът на „свраките” показа класа. В 38-ата пък Деян Ловрен фаулира в пеналта Айосе Перес, но реферът не отсъди дузпа.

В края на полувремето гостите заиграха по-добре и точно преди почивката отново Перес отправи техничен удар с глава, ала и Симон Миньоле демонстрира майсторски умения.

Малко след това Мехди Абейд можеше да изравни, но стреля над вратата от десетина метра.

Така дойде и почивката, а след нея „свраките” имаха няколко силни минути. В 48-ата минута Деян Ловрен настъпи лошо съотборника си Емре Джан, но последният продължи срещата, а секунди по-късно Миньоле боксира топката точно пред главата на връхлитащия Перес и предотврати сигурен гол.

Ливърпул отговори в 56-ата минута, когато Хендерсън проби по фланга и центрира, след което Дарил Янмаат сгреши фрапантно и Рахим Стърлинг остана сам срещу Тим Крул, точно пред вратарското поле, но пропусна.

В 68-ата минута резервата Фабио Борини имаше шанс да направи нещо запомнящо се, ала вместо това спечели само корнер.

След последвалото изпълнение обаче Джо Алън се възползва отлично от поредната грешка на Майк Уилямсън и вкара първия си гол на „Анфийлд” с екипа на Ливърпул – 2:0.

Впоследствие капитанът на гостите закъсня за едно единоборство и влезе изключително грубо в краката на Лукас Лейва, за което Муса Сисоко получи втори жълт картон и бе изгонен.

Това се случи в 83-ата минута и по този начин „свраките” вече имат 6 червени картона в последните 6 сблъсъка с Ливърпул.

След последвалото от статичното полжение центриране отново Стърлинг бе в страхотна ситуация, но за пореден път не намери целта.

Така в крайна сметка мърсисайдци взеха три точки и вече имат 57, с една повече от шестия Саутхемптън и с 4 по-малко от Манчестър Сити.

Нюкасъл инкасира пета поредна загуба и е на 13-а позиция с 35 точки от 32 мача.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)