Лоши новини за Ювентус

Шчесни се контузи, Айнтрахт не пуска Костич

Вратарят на Ювентус Войчех Шчесни има контузия и ще пропусне старта на сезона в Серия "А".

32-годишният поляк получи травмата в края на първото полувреме на контрола с Атлетико Мадрид в неделя, която "старата госпожа" загуби с 0:4.

"Войчех Шчесни получи болки в аддуктора на лявото бедро в края на първата част на мача с Атлетико. След прегледа бе установено, че той има разтежение и ще се възстановява около 20 дни", заявиха от торинския клуб.

Ювентус открива новия футболен сезон идния понеделник с домакински мач срещу Сасуоло, а травмата на вратаря не е единствената лоша новина за клуба от днешния ден.

„Бианконерите“ искат да завършат до утре сделката за полузащитника на Айнтрахт (Франкфурт) Филип Костич, но не могат да се разберат за цената на 29-годишния сърбин.

Германците искат 4 милиона евро повече от отправената оферта. Иначе халфът вече се разбра с торинци за личния си договор - споразумението ще бъде до лятото на 2025 година със заплата от 2,7 милиона евро на сезон плюс бонуси.

Костич записа 2 мача за Айнтрахт през настоящата кампания и даде 1 асистенция, но е обвързан с контракт до следващото лято.