3. Мъчително 1:0 за Милан срещу последния в Серия А (ВИДЕО)

Мъчително 1:0 за Милан срещу последния в Серия А (ВИДЕО)

Рикардо Монтоливо донесе четвърти пореден успех на "росонерите" с удар отдалеч

Милан постигна четвърта поредна победа в Серия А след колебливо 1:0 срещу последния Катания у дома с 33-ия кръг. Рикардо Монтоливо донесе успеха с далечен изстрел в средата на първата част и Милан се доближи само на 5 точки от градския съперник Интер, който е на пета позиция.

Загубата бе дебют за новия наставник на Катания Маурицио Пелегрино, който досега беше треньор в школата, но замени Роландо Маран начело на първия тим след серия загуби.

В началото Таарабт стреля неточно, а Бариентос отговори със силен удар встрани. Пак Бариентос опита да изненада Абиати с фалцов удар, но стражът се хвърли и изби.

Кака нацели мрежата от външната страна, но „росонерите” поведоха точно в средата на първата част. Балотели чукна леко за Монтоливо при пряк свободен удар и халфът стреля от около 24 метра, кълбото тупна пред Андухар и влетя в близкия ляв ъгъл за 1:0. Голът беше трети за Монтоливо през сезона, а два от тях паднаха срещу Катания.

Удар на Таарабт мина фалцово покрай вратата, а пряк свободен удар на Балотели мина над гредата. Удари на Таарабт и Балотели бяха избити от защитата, а Рами спря шут на Бариентос.

Поли взе топката от главата на Супер Марио в началото на втората част, а Мексес опита да вкара нов фамозен гол със задна ножица след онова специално изпълнение в Шампионска лига, но този път мерникът му изневери.

Абиати спаси отлично удар на Лоди от пряк свободен удар над стената, но надеждите на Катания за точка угаснаха в 79-ата минута. Фабиан Ринаудо си поведе дълго топката в центъра и влезе на шпагат с двата крака срещу Мексес, което напълно заслужено му донесе втори жълт картон.

До края Милан необяснимо се дръпна назад и с човек повече срещу последния просто чакаше мачът да свърши.
Таарабт имаше добра възможност, но фалцово изпрати на сантиметри над гредата и отборът на Кларънс Зеедорф взе минимален успех срещу последния.

Милан вече има 48 точки и се изравни с Торино и Лацио на местата от седмо до девето, докато Катания остана с 20 на дъното и цели 8 точки делят тима от спасителното 17-о място.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи