3. Манчестър Сити рутинно победи "чуковете" и е само на точка зад Юнайтед (ВИДЕО)

Манчестър Сити рутинно победи "чуковете" и е само на точка зад Юнайтед (ВИДЕО)

Агуеро вкара 20-ия си гол за сезона, а Давид Силва получи неприятна контузия

Манчестър Сити победи рутинно Уест Хем с 2:0 на своя „Етихад” в 33-ия кръг на Висшата лига и е само на точка зад третия Манчестър Юнайтед. Джеймс Колинс си вкара автогол, а Серхио Агуеро вкара 20-ия си гол за сезона, но през втората част Давид Силва получи тежък удар с лакът и бе изнесен на носилка.

Шампионите търсеха реванш пред своите фенове за загубеното градско дерби с Юнайтед и обсадиха половината на „чуковете” още в самото начало. Пресата на Сити доведе до доста грешки в играта на гостите, но те не бяха оползотворени по най-добрия начин.

Давид Силва прати на сантиметри над целта, а Коларов бе много близо с удар над стената от пряк свободен удар.

Малшанс обаче застигна гостите в 18-ата минута, когато вратарят Адриан изрита лошо напред, Навас се пребори с Кресуел и центрира отдясно, а в опита си да изчисти Джеймс Колинс прехвърли Адриан с автогол за 1:0.

Колинс спря удар на Давид Силва, а Демикелис направи голяма грешка и Валенсия се втурна напред, Джо Харт спаси удара.

В 36-ата минута Уест Хем отново сам вкара вълка в кошарата. В желанието си да не позволи на топката да излезе в тъч Стюарт Даунинг подаде успоредно, Яя Туре пресече в половината на Сити и тръгна контра, Агуеро намери Навас вдясно, той веднага му върна и Кун опъна мрежата за втори път.

Нова грешка на Уест Хем този път се размина без гол, а в началото на втората част Яя Туре и Агуеро направиха двойно и само намесата на Дженкинсън попречи на аржентинеца да стреля.

Играчите на Пелегрини с лека ръка продължиха да пропускат добри положения, но точно в средата на втората част Шейк Куяте премина Давид Силва и после без да иска заби лакът в главата му. Испанският плеймейкър остана доста минути на тревата и бе изнесен на носилка с контузия в скулата.

И в края домакините аристократично разиграваха и така и не стигнаха до трети гол, а в дългото 9-минутно продължение заради контузията на Силва Уест Хем имаше претенции за дузпа, които си останаха само претенции и Сити си взе трите точки.

Манчестър Сити има 64 точки, Манчестър Юнайтед е с 65, а Ливърпул остана пети с 57 и мач по-малко. Уест Хем е 10-и с 43.

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)