3. Манчестър Сити зарадва 50 000 в Абу Даби с 2:0 срещу Хамбургер (ВИДЕО)

Манчестър Сити зарадва 50 000 в Абу Даби с 2:0 срещу Хамбургер (ВИДЕО)

Йоветич и Джеко вкараха след почивката, а английският шампион имаше пълен контрол върху мача

Манчестър Сити победи Хамбургер с 2:0 в контрола пред 50 000 зрители на стадиона в Ал Аин, Абу Даби, Обединени арабски емирства.

Мануел Пелегрини пусна силен стартов състав с Лампард, Коларов, Милнър, Джеко и Йоветич сред 11-те. Сръбският ляв бек започна много силни мача и непрестанно тормозеше германците.

Английският шампион контролираше играта, а в 25-ата минута Франк Лампард беше заменен от позабравения напоследък Скот Синклеър. Най-добрият шанс за първата част се откри пред Бакари Саня, но бившият играч на Арсенал стреля леко встрани, като имаше и рикошет.

5 минути след паузата Джордж Еванс изведе Йоветич зад защитата, черногорецът укроти на гърди и после прати зад голлинията, въпреки че Рене Адлер докосна топката.

В 65-ата минута публиката посрещна с овации Серхио Агуеро, който замени голмайстора Йоветич.

Един Джеко увенча напористата си игра с гол в 74-ата минута. Босненецът овладя центриране на Милнър и после завъртя в долния ъгъл за 2:0.

До края Сити свали темпото, а Хамбургер така и не измисли нищо в атака. 50-те хиляди по трибуните се изнизаха към изходите преди края на мача и бяха доволни, че видяха световни футболни звезди на крака в тяхната страна.

След изненадващата домакинска загуба от Арсенал през уикенда, Манчестър Сити вече мисли за домакинството на Мидълзбро в турнира за ФА Къп в събота.