3. Марсело донесе победа на Реал срещу Челси, резерва вкара гол-шедьовър (СНИМКИ)

Марсело донесе победа на Реал срещу Челси, резерва вкара гол-шедьовър (СНИМКИ)

Мачът в Мичиган завърши при резултат 3:2, а на трибуните имаше почти 100 хиляди привърженици

Реал Мадрид успя да стигне до първата си победа в International Champions Cup, след като победи Челси с 3:2 на Мичиган Стейдиъм.

Съоражението беше изпълнен почти до краен предел и зрителите на срещата бяха около 100 хиляди.

Головете за белите бяха дело на Марсело (на два пъти) и Мариано Диас. За Челси пък в последните 10 минути се разписа Еден Азар.

В началото двата отбора размениха по един удар в очертанията на вратите, а 19-та Марсело успя да открие резултата. Бразилецът стреля извън наказателното поле и след рикушет, топката излъга Асмир Бегович, който трябваше да вади топката от мрежата си.

Само пет минути по-късно отново левият бек на Реал получи поздравления от съотборниците си, след като пресече топка в центъра на терена и след двойно подаване проби в наказателното поле, където простреля стража на Челси в близкия ъгъл.

Десет минути преди почивката резултатът стана класически, след като Мариано Диас отбеляза първия си гол с белия екип по зашеметителен начин. Марсело се отчете с асистенция, след като намери нападателят на около 30 метра от вратата. 23-годишният испанец нанесе мощен шут, който бе неспасяем за Бегович и вдигна феновете по трибуните на крака.

През втората част Антонио Конте направи шест промени, а Зинедин Зидан осем, като съставите се промениха почти изцяло. Темптото на игра леко спадна и интересни положения пред двете врати липсваха.

Все пак в 80-та минута Кико Касия излезе неразчетено да изчисти топка с крак и Еден Азар успя да му открадне кълбото, след което на празн врата успя да отбележи първото попадение за Челси.

В добавеното време, по почти идентичен начин, Азар успя да преодолее Касия и донесе второ попадение за „сините“

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)