Мартин Минчев вкара на Андерлехт

Треньорът на Спарта хвали българина за майсторско изпълнение

Българският национал Мартин Минчев направи много силен мач по време на контролната среща на чешкия шампион Спарта (Прага) и вкара едно от попаденията при убедителната победа с 6:0 над Андерлехт (Белгия).

Спаринг-срещата се игра в три части по 45 минути по предварителна договорка на треньорите на двата тима, за да могат да използват повече играчи. Ладислав Крейчи блесна в последния двубой от лагера в Бад Клайнкирххайм, записвайки срещу името си хеттрик. Това беше и генерална репетиция преди началото на защитата на титлата с начало 23-и юли срещу Сигма (Оломоуц).

В първия половин час Спарта доминираше, но пропусна две възможности и удари веднъж гредата. В 29-ата минута новото попълнение Велко Бирманчевич, бивш футболист на шведския Малмьо, спечели дузпа, превърната в гол от Крейчи. В 63-ата минута отново Крейчи вкара след подаване на Садилек, а в 84-ата минута оформи хеттрика си след втора точно изпълнена дузпа. След 90 минути игра Спарта водеше с 3:0, а в последната третина паднаха нови три гола.

Минчев, който единствен от играещите зад граница българи стана шампион, се разписа в 126-ата минута на мача, покачвайки на 5:0. Кухта преодоля съперник и пусна пас между централните защитници. Минчев спечели единоборство с Ванхаут от Андерлехт и търколи топката покрай вратаря.

След края на срещата датският треньор на Спарта (Пр) Брайън Приске беше много доволен и специално отбеляза играта на Минчев.

"Мартин показа отново, че винаги може да се разчита на него. Преодоляването на защитника и самото попадение бяха много майсторски", коментира датчанинът пред клубната телевизия на Спарта.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита