3. Милан и Торино поделиха точките след лудо реми с 4 гола, 2 дузпи и червен картон (ВИДЕО)

Опонентите си размениха по две бързи попадения и не се победиха, Донарума пак спаси дузпа

С четири гола, червен картон, една пропусната и една реализирана дузпа, но и без победител, приключи втората среща между Торино и Милан от четвъртък насам.

В понеделник вечер опонентите си размениха по две бързи попадения и по едно полувреме, така че в крайна сметка последният двубой от XX кръг на Серия А приключи при 2:2.

Домакините от Торино започнаха по-добре двубоя и след едва половин час можеха да водят с 3:0, ако не бяха пропуснали дузпа.

В 21-ата минута звездата им Андреа Белоти бе най-съобразителен след разбъркване пред вратата на Джанлуиджи Донарума и откри резултата - 1:0.

Пет минути по-късно пък Марко Бенаси вкара при сходна ситуация, а не след дълго Торино получи и дузпа.

Адем Ляич я изпълни в 32-ата минута, но стреля в средата на вратата и Донарума не трепна, за да спаси за втори път през сезона дузпа срещу „биковете”.

В 38-ата минута дойде и първата добра възможност за Милан. Тогава Сусо отправи чудесен удар от ъгъла на наказателното поле, но Джо Харт показа, че внимавам и спаси с вещина.

Секунди преди края на първото полувреме английският вратар пак се прояви, отразявайки шут отблизо на Андреа Бертолачи.

Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на Торино, но след нея Милан сякаш бе преобразен.

Вихреното начало на второто полувреме даде резултата в 55-ата минута, когато Бертолачи успя да прокара топката през голлинията, въпреки опитите на Харт да го спре.

Голът даде импулс на "росонерите" и в 60-ата минута те възстановиха статуквото чрез Карлос Бака, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Габриел Палета.

В 74-ата минута Андреа Белоти пропусна добра възможност, а в 85-ата Адем Ляич стреля опасно, но Донарума спаси с поредната си чудесна изява.

Минута преди края на редовното време пък гостите останаха с човек по-малко, тъй като Алесио Романьоли получи втори жълт картон и бе изгонен.

След ремито Милан събра 37 точки като има със седем повече от Торино и заема петата позиция, докато „биковете” са осми във временното класиране.