3. Милан излъга Шалке в Гелзенкирхен (видео)

Милан излъга Шалке в Гелзенкирхен (видео)

Единственото попадение в срещата вкара Урби Емануелсон

Италианският вицешампион Милан записа първа победа в предсезонната подготовка. „Росонерите" се наложиха с 1:0 като гост на Шалке 04, а единственото попадение в срещата вкара Урби Емануелсон след почивката.

Холандецът се оказа на върха на бърза контраатака и останал сам срещу стража на съперника технично го преодоля, разписвайки се на празна врата за 1:0. Като цяло срещата в Гелзенкирхен не блестеше с особени достойнства, което е напълно нормално предвид ранния стадий на подготовка на двата отбора.

Домакините от Шалке също имаха своите положения да вкарат гол, като веднъж и гредата се оказа последно препятствие пред италианската врата. След почивката резервата Клаас-Ян Хунтелаар пък стреля в аут от 5-6 метра, като пропусна да донесе равенство на своя отбор.

Шалке 04 - Милан
0:1 Емануелсон (64')

ШАЛКЕ: Хилдебранд, Учида, Метцелдер, Матип, Ескудеро, Нойщендер, Холтби, Фарфан, Дракслер, Хурадо, Пуки (резерви: Ферман, Хьоведес, Пападопулос, Коласинак, Фухс, Хьогер, Баумиохан, Клингенбург, Мориц, Барнета, Хунтелаар)

МИЛАН: Амелия, Де Шилио, Бонера, Ачерби, Месба, Амброзини, Фламини, Емануелсон, Боатенг, Ел Шаарави, Робиньо (резерви: Тайво, Йепес, Антонини, Кристанте, Траоре, Валоти, Филкор, Ганц)

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи