3. Милан победи Чивас на ужасен терен

Милан победи Чивас на ужасен терен

„Росонерите” се поздравиха с класика в последната си контрола

Милан си върна самочувствието след поредицата от слаби резултати в предсезонната си подготовка. Италианският гранд се наложи с 3:0 над Чивас Гуадалахара. Срещата се проведе на стадион NRG в Хюстън, а теренът беше много тежък, от което се оплакаха и двамата треньори.

Тревното покритие е било почти изсъхнало, на места дори пожъляло. В добавка към това неравностите също не са били малко. И от двата щаба след мача изразиха мнението си, че въобще не са очаквали подобни условия.

Мбайе Нианг, Марио Балотели и Джампаоло Пацини отбелязаха головете за "росонерите", които играха с настроение и още до почивката водеха с 2:0.

Резултата откри Нианг в 20-ата минута след пас на Кейсуке Хонда. Балотели удвои от фаул в 38-ата, а оставеният непокрит Пацини сложи точка на спора в средата на втората част. Мексикандците можеха да поведат още при първата си атака, но Арсе уцели гредата.

Футболистите на Чивас имаха и други шансове, но бяха обезкуражени от блестящия Кристиан Абиати.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ