3. Милан се върна на победния път в контрола

Милан се върна на победния път в контрола

"Росонерите" победиха Йънг Бойс с 3:1 в контрола

Милан взе малка глътка въздух като победи с 3:1 швейцарския Йънг Бойс в контрола, която бе дебют за бранителя Адил Реми с екипа на „росонерите”. Милан е под огромно напрежение след серия слаби резултати, а Алегри направи куп промени за проверката в Берн.

Голямата новина около двубоя беше дебютът на Адил Реми. Защитникът пристигна под наем от Валенсия още този месец, но не може да играе в официални срещи преди януари.

Първата част не бе добра за Милан. Брайън Кристанте удари гредата на италианския гранд, а секунди по-късно Нуцоло с мощно воле под гредата даде аванс на Йънг Бойс в 39-ата минута.

След почивката обаче Милан обърна мача. Дзакардо спечели дузпа, която Кака пропусна, но при добавката бразилецът бе точен за 1:1 в 56-ата минута.

Голът събуди момчетата на Алегри и те натиснаха. М’Байе Нианг се отчете с две асистенции за бързи голове на Сапонара (’71) и Кристанте (’74).

Слабата форма на Алесандро Матри продължи, като бившият играч на Ювентус удари греда и накара вратарят да прави няколко трудни спасявания, но така и не превърна в гол нито едно от открилите се пред него положения.

Йънг Бойс – Милан 1:3
1:0 39’ Нуцоло
1:1 56’ Кака
1:2 71’ Сапонара
1:3 74’ Кристанте

Милан: Габриел (63’ Копола) – Дзакардо (87’ Вергара), Бонера (46’ Мексес), Рами, Емануелсон, Сапонара (87’ Ронданини), Кристанте, Констант, Нианг (82’ Молфета), Матри, Кака (71’ Модич)
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи