3. Моуриньо забърка бетон и запази статуквото на върха след 1:1 с Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси за първи път не спечели у дома във Висшата лига този сезон, но остана с 5 точки аванс на първото място

С дефанзивна тактика Жозе Моуриньо удържа стратегическо 1:1 срещу шампиона Манчестър Сити на „Стамфорд Бридж” и Челси остана с 5 точки аванс на върха във Висшата лига и след 23-ия кръг. Лоик Реми даде аванс на Челси в 41-ата минута, но още преди почивката Давид Силва изравни след голяма грешка на Тибо Куртоа.

За първи път в шампионата този сезон Челси не спечели у дома след 10 поредни успеха, а пък за Манчестър Сити това бе 4-ти пореден двубой без успех във всички турнири.

Моуриньо не можеше да разчита на двамата си основни източници на голове този сезон – асистентът Фабрегас и наказания Диего Коща. Вместо тях започнаха Рамирес и Лоик Реми. Сити пък не можеше да разчита на Яя Туре, който играе за Кот д’Ивоар на турнира за Купата на Африканските нации.

Сити влезе по-добре в дербито и атакуваше повече в началото. Бранислав Иванович направи нетипична грешка, която обаче не бе използвана от гостите.

Нова грешка на сърбина позволи на Милнър да намери Агуеро, но нападателят бе изтикан към аутлинията и от малък ъгъл не създаде проблеми на Куртоа.

Агуеро получи и един голям шанс да се разпише в 34-ата минута, когато надбяга Джон Тери и остана само срещу Куртоа, ала ударът му по диагонала мина покрай целта.

Челси не бе създал нищо в предни позиции до 41-ата минута, когато поведе. Иванович изкупи грешките си в защита с отличен пас зад защитата за Азар вляво, белгиецът веднага пусна успоредно на вратата, Компани закъсня и Лоик Реми от няколко метра нямаше как да сбърка за 1:0.

Публиката на „Стамфорд Бридж” запя мощно след гола, но бързо бе смълчана. Хесус Навас получи отдясно и центрира, Куртоа излезе да избива, но не нацели добре топката и я подари в краката на Агуеро, който стреля, а Давид Силва отклони леко зад голлинията за 1:1 в добавеното време на първата част.

През цялата втора част Челси се бранеше, а Сити се мъчеше да пробие защитния вал на Моуриньо.

Хубава комбинация между Навас, Силва и Агуеро изведе аржентинеца в добра позиция, но той се подхлъзна в решаващия момент и Тери му отне.

В 77-ата минута легендата на Челси Франк Лампард се появи на терена и макар вече да носи екипа на „гражданите”, той бе посрещнат като герой в Западен Лондон.

Само три минути по-късно друга легенда на клуба – Дидие Дрогба, също влезе в игра, но двамата не можаха да оставят своя отпечатък върху мача.

Дрогба овладя няколко топки на втория етаж, а Сити продължи да обгражда наказателното поле на Челси, но без никакъв резултат и ремито се запази до последния съдийски сигнал.

Челси е лидер с 53 точки, Манчестър Сити остана 5 назад с 48.

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)