3. Неудържим Агуеро помогна на Пеп да разбие „грънчарите” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неудържим Агуеро помогна на Пеп да разбие „грънчарите” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кун вкара два за успеха с 4:1 и вече има 20 гола в 20 мача през 2016-та

Манчестър Сити стигна до втори пореден успех във Висшата лига под ръководството на Хосеп Гуардиола, налагайки се с 4:1 над Стоук Сити.

„Гражданите” остават с пълен актив от точки и след традиционно неудобната визита на „грънчарите”, а с основна заслуга за това бе обичайният заподозрян Серхио Агуеро.

Кун вкара два пъти и остава най-резултатен в английското първенство за календарната година. Той вече има 20 гола в 20 мача, а в рамките на една седмица – две реализирани и още толкова пропуснати дузпи.

Днес Джо Харт отново бе оставен на пейката от Гуардиола, а възпитаниците на испанеца поеха инициативата от самото начало и играха с топката в 8 от първите 10 минути.

После домакините им отговориха с по-сериозна преса и затрудниха изнасянето на топката, но тогава дойде 26-ата минута, в която капитанът им ги подведе.

Тогава Райън Шуокрос задържа ненужно Николас Отаменди в пеналта след корнер и Майк Дийн логично отсъди дузпа.

Зад топката застана Агуеро, пропуснал на два пъти от бялата точка в Букурещ тази сряда, но този път безапелационно я прати в мрежата и откри резултата – 1:0.

Девет минути по-късно той го удвои, след като засече с глава отлично центриране на Кевин де Бройне и вкара своя осми гол в петте си мача под ръководството на Гуардиола.

В 38-ата минута Уили Кабайеро спаси едно страхотно воле на Фил Бардсли, а после Алекс Коларов фаулира лятната покупка на „грънчарите” Джо Алън в пеналта, но този път арбитърът не видя нарушението и подмина дузпата за домакините.

Той обаче им се реваншира почти веднага след почивката, защото в 49-ата отсъди пресилено нарушение на Рахим Стърлинг срещу Шоукрос и Боян намали изоставането на Стоук.

Така капитанът на „гражданите” стана първият футболист, довел до дузпи и за двата отбора в един мач от Висшата лига откакто Тео Уолкът стори това преди точно пет години.

Седем минути преди края на редовното време Гуардиола даде почивка на Агуеро и го замени с Келечи Ихиеначо, който за краткия си престой успя да покаже своя талант.

В 86-ата минута нигерийският тийнейджър даде пас на Нолито, който лятната покупка нямаше как да сбърка и така Сити отново поведе с две попадения.

Испанският национал оформи крайния резултат със своя втори гол в 95-ата минута и така Манчестър Сити се изравни с градския съперник Юнайтед на върха в класирането с по 6 т. от първите два кръга и голова разлика +4.

Първото за сезона дерби на Манчестър е от четвъртия кръг и ще се проведе на десети септември от 14:30 часа на „Олд Трафорд”.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи