ОБЗОР: Лайпциг прекърши надеждите на Айнтрахт за титлата (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Вердер с класика над Бохум

РБ Лайпциг постигна изключително важна победа с 2:1 като домакин срещу Айнтрахт Франкфурт в мач от 22-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин „червените бикове“ останаха в битката за титлата, докато Айнтрахт изостана сериозно в борбата за „сребърната салатиера“.

РБ Лайпциг започна силно мача и още във 2-ата минута пред Марсел Халстенберг се откри добра възможност в наказателното поле на Айнтрахт, но ударът му бе разочароващ в аут.

РБ Лайпциг поведе с 1:0 в 6-ата минута. Тимо Вернер получи много добро подаване от Емил Форсберг в наказателното поле на Айнтрахт и с много премерен удар вкара топката във вратата на Кевин Трап.

РБ Лайпциг удвои своята преднина в 40-ата минута, а ролите се размениха. Тимо Вернер асистира за попадението на Емил Форсберг, който отблизо простреля вратаря Кевин Трап.

Айнтрахт се върна в мача в 61-ата минута с гол на Джибрил Соу. Янис Бласвик се наложи да се намесва в 66-ата минута след удара на Йеспер Линдстрьом.

Конрад Лаймер получи много добра възможност в 85-ата минута, но ударът му не бе точен. Кевин Трап се наложи да се намесва в 87-ата минута, отразявайки удара на Андре Силва. РБ Лайпциг е четвърти във временното класиране с 42 точки, а Айнтрахт Франкфурт е шести с 38 точки.

По същото време Вердер Бремен прекъсна серията си от две поредни загуби в Бундеслигата и разби с 3:0 у дома Бохум. Головете за победителите вкараха Никлас Фюлкруг (29), Никлас Шмид (43) и Марвин Дюкш (59). Българският национал Илия Груев-младши влезе в игра в последните минути от двубоя.

С успеха "бременските музиканти" събраха 30 точки и заемато 9-о място във временното класиране. Бохум е 17-и с 19 точки.