Рома възкръсна с 3:1 над Челси

Римляните подчиниха скъпия тим на Абрамович, Вучинич с два феноменални гола

Рома взе най-сетне победа, като това дойде в най-важния момент - при домакинството на Челси в Шампионската лига. Възпитаниците на Лучано Спалети изиграха супер мач и зарадваха изстрадалите си в последно време фенове. Лондончани отправиха цели 21 удара към вратата на Рома и изпълниха 10 корнера, срещу само един за съперника, но голямата воля за победа на "вълците" им донесе трите точки.

Всички от Рома играха на много високо ниво, но героят на вечерта бе черногорецът Мирко Вучинич, който вкара два феноменални гола. Двубоят на "Олимпико" започна с натиск на Челси, които можеха да поведат в първите минути. Срещу тях обаче бе вратарят на Рома Дони, който спаси два много опасни удара на Франк Лампард от дистанция. В 34-ата минута Сисиньо проби от дясно и подаде към Панучи, който излезе зад защитата на Челси и шутира покрай Петер Чех за 1:0.

Домакините нанесоха своя удар в началото на втората част, когато дойде часът на Мирко Вучинич. В 48-ата минута той стреля от над 25 метра към вратата на Чех и забоде топката неспасяемо в левия горен ъгъл - 2:0. Кулминацията на вечерта настъпи в 58-та минута. Тогава Вучинич отне топката малко пред наказателното поле на Рома и се втурна със спринт към половината на Челси. Черногорецът избегна майсторски опита за шпагат на Оби Микел и нахлу в наказателното поле на Чех, а невероятният му 70-метров спринт не му попречи да насочи топката неспасяемо покрай стража на Челси - 3:0. Уникалното му попадение доведе до екстаз феновете на Рома, които вече спокойно можеха да отдъхнат.

До края на срещата Челси успя да върне един гол чрез капитана си Джон Тери, който се разписа при съмнително положение за засада (75 мин.), а отделно от това останаха съмнения, че спря топката с ръка. Лондончани опитаха да направят чудото в края, но имаха прекалено малко време, а и португалецът Деко бе изгонен в 81-ата минута заради два жълти картона. Така Рома събра 6 точки, а Челси остана със 7. Френският Бордо също има 6, колкото и Рома, а румънският първенец Клуж остана с 4 в актива си.