3. Сити би „дроздовете” в мач с пет гола (ВИДЕО)

Сити би „дроздовете” в мач с пет гола (ВИДЕО)

Два гола на Яя Туре и един на Серхио Агуеро донесоха успеха на „гражданите"

Отборът на Манчестър Сити победи с 3:2 като гост Уест Бромич Албиън и запази третата си позиция в класирането. Два гола на Яя Туре и един на Серхио Агуеро бяха достатъчни за успеха на тима на Мануел Пелегрини.

Въпреки че домакините владееха инициативата в последните десет минути от двубоя, като тогава паднаха и двата гола за Уест Бромич, Сити успя да удържи успеха.

„Гражданите” наложиха силен натиск още от първите на минути на двубоя. Самир Насри и Серхио Агуеро непрестанно дразнеха отбраната на „дроздовете”. И още преди да са изтекли и десет минути, Агуеро откри.

След страхотна многоходова акция на гостите, Един Джеко пусна топката за Пабло Сабалета. Бранителят намери Серхио Агуеро, който буквално разстреля Боаз Майхил.

Няколко минути по-късно Морган Амалфитано можеше да изравни. Взетият под наем от Олимпик Марсилия полузащитник се измъкна от опеката на Венсан Компани и Мартин Демикелис, но ударът му излезе много встрани.

В 24-тата минута „гражданите” направих резултата 2:0. Сити отново разсече дефанзивната линия на УБА и, след центриране на Коларов, Яя Туре с красив завършващ удар удвои преднината на тима на Мануел Пелегрини.

Шест минути Един Джеко засече добро центриране на Коларов от фланга, но ударът на босненецът мина на сантиметри от страничната греда на Майхил. До края на полувремето Агуеро и Фернандиньо също изпуснаха по една добра възможност пред вратата на домакините.

В 73-тата минута бе отсъдена дузпа в полза на Сити заради нарушение на Якоб срещу Коларов. Зад топката застана Яя Туре и не сбърка от бялата точка. Котдивоарецът отбеляза втория си гол в двубоя, правейки резултата класически в полза на „гражданите”.

Пет минути преди края на двубоя обаче УБА намали на 1:3. Попадението падна по изключително куриозен начин.  След добра атака на домакините, последва центриране в наказателното поле. Александър Коларов се опита да изчисти топката в ъглов удар, но кълбото рикошира в крака на Пантилимон и влезе във вратата му.

В четвъртата минута от добавеното време на двубоя, „дроздовете” стигнаха и до второ попадение, но време за равенство нямаше. Виктор Аничебе получи топката на границата на наказателното поле. Нападателят на домакините бе с гръб към вратата, успя да се обърне и да преодолее Демикелис, след което стреля, като и Пантилимон не успя да се намеси по най-добрия начин.

Това бе трети пореден успех за Манчестър Сити в Премиършип. „Гражданите” имат 28 точки след 14 изиграни кръга и се намира на третата позиция. Уест Бромич е тринадесети с 15 точки, като „дроздовете” са без победа в четири поредни кръга вече.

14 -1 Стоук 14 3 5 6 12:18
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи