3. Сити остава в борбата за първото място след труден успех над Виктория Пилзен (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Граждантие” стигнаха до победата в края на двубоя

Манчестър Сити постигна важен успех с 4:2 над Виктория Пилзен и остана в борбата за първата позиция в група „D”. Алваро Негредо и Един Джеко донесоха успеха на „гражданите” с голове в последните 12 минути на двубоя и все още могат да спечелят групата с по-изразителен успех над Байерн (Мюнхен) през декември.

Джо Харт започна като титуляр за Манчестър Сити след като месец бе закован на пейката от Мануле Пелегрини. Испанският мениджър направи цели седем промени от разгрома с 6:0 над Тотнъм.

Самир Насри имаше възможност да открие резултата след само 13 минути игра, но ударът му срещна напречната греда. След още 13 минути гостите отговориха с опасен удар на Райторал.

Серхио Агуеро изведе домакините напред след гол от дузпа в 33-ата минута, отбелязвайки 12-ото си попадение в последните 15 двубоя за Сити.

Още преди края на полувремето обаче чехите изравниха след страхотен удар на Томас Хорава след страхотен удар с левия крак, който не остави шансове на Харт.

Самир Насри отново даде аванс на „гражданите” в 65-ата минута. Французинът засече от въздуха центриране на Навас и с прекрасно воле матира Козачик.

Само четири минути по-късно обаче последва ново изравняване на резултата след гол на Станислав Течл.

В 78-ата минута Алваро Негредо за трети път изведе Сити напред в резултата след центриране на Хесус Навас.

Крайното 4:2 оформи Един Джеко минута преди края на двубоя. Босненецът засече една подканваща топка и с глава сложи точка на спора.

След успеха, Манчестър Сити вече има 12 точки, на три зад лидера Байерн (М), като двата отбора ще се срещнат в сблъсък за първата позиция в последен двубой от групата.

ЦСКА (Москва) най-вероятно ще играе в Лига Европа, като има три точки, докато Виктория Пилзен е с нула. В последния двубой тимът на Георги Миланов ще бъде доволен и точка при гостуването си в Чехия.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи