3. Сити победи новака Хъл с 2:0, но пак не убеди (ВИДЕО)

Сити победи новака Хъл с 2:0, но пак не убеди (ВИДЕО)

Колеблива игра и голове на Негредо и Яя Туре изведоха Манчестър Сити до втора домакинска победа в Премиършип

Манчестър Сити спечели трудна победа с 2:0 у дома над новака Хъл Сити в третия кръг на Висшата лига. Резервата Алваро Негредо откри с глава в средата на втората част, а Яя Туре удвои с брилянтен пряк свободен удар в края.  Успехът временно изкачи Сити на второ място с 6 точки след 3 мача, а Хъл остава 13-и преди другите мачове от кръга.

Манчестър Сити беше отбелязал поне по един гол в последните си 51 домакински мача във Висшата лига и е рекордьор по този показател в елита.

Настасич и Коларов замениха Гарсия и Клиши в стартовия състав на Мануел Пелегрини, но играта на „гражданите” не вървеше. „Тигрите” играеха спокойно и с много по-голямо самочувствие от гостуването на Челси.

Хъл можеше да поведе рано, когато Корен изпревари Джо Харт, но не можа да подаде на свободния Дани Греъм и защитата изчисти.
Последва чисто положение за гостите. Алуко надбяга Лескът, излезе очи в очи с Харт, но би над целта.

Дани Греъм вкара в мрежата на Сити, но попадението не бе зачетено заради засада.

Сити стигна до добро положение чак малко преди почивката. Хесус Навас намери Яя Туре, но котдивоарецът с глава стреля над вратата.

На почивката Пелегрини пусна Негреди и извади незабележимия Един Джеко. Испанецът веднага получи шанс да открие след перфектно центриране на Давид Силва, но с глава беше изумително неточен.

Негредо обаче раздвижи атаката на „небеснмосините”, натискът се засили и голът падна в 65-ата минута. Пабло Сабалета достави отлична топка от фланга, Негредо се измъкна на задната греда и с глава заби под вратаря МакГрегър за 1:0.

Хъл опита натиск в търсене на изравнителен гол, но Сити издържа и реши всичко две минути преди края на редовното време.

Яя Туре изпълни перфектен пряк свободен удар над стената и въпреки плонжа на МакГрегър и опита на защитник да избие с глава, топката се чукна в напречната греда и мина зад голлинията – 2:0 и трите точки останаха на „Етихад”.

В следващия кръг Манчестър Сити гостува на Стоук, но чак на 14 септември след паузата за международни мачове.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи