3. Сити разби Стоук и запази разликата до Челси (ВИДЕО)

Сити разби Стоук и запази разликата до Челси (ВИДЕО)

След равенство през първата част, "гражданите" избухнаха с три гола след почивката

Манчестър Сити разби Стоук Сити с 4:1 при гостуването си на „Британия” в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите” се измъчиха през първата част, но през втората излязоха преобразени и тотално надиграха противника си.

„Грънчарите” можеха да поведат в резултата в 20-ата минута, но гол на Питър Крауч бе отменен поради засада. 13 по-късно Агуеро даде аванс на „небесносините” след прекрасна солова акция и изключителен завършващ удар по диагонала.

Все пак, Крауч се разписа срещу „гражданите” и в 38-ата минута върна равенството, засичайки перфектното центриране на Аранутович с глава.
В добавеното време на първата част Агуеро можеше отново да даде аванс на Сити, но при центриране на Силва вместо с глава вкара топката с ръка. Голът бе отменен, а аржентинецът получи заслужен жълт картон.

През втората част „гражданите” намериха начин да пробият отбраната на Стоук и много по-лесно стигаха до голови възможности. Само 10 минути след подновяването на играта Насри центрира в наказателното поле на домакините, Милнър бе оставен непокрит и с глава се разписа за 2:1.

В 69-ата Давид Силва спечели дузпа за „гражданите”, която Агуеро превърна в гол, а в 76-ата Самир Насри оформи крайното 4:1 със страхотен удар от границата на наказателното поле.

В края на двубоя появилият се като резерва Един Джеко остана сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен от Бегович.

Манчестър Сити вече има 52 точки, като запазва разликата от седем до лидера Челси. Стоук остава на 10-ата позиция с 33.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)