3. Сити разпиля Юнайтед в дербито на Манчестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити разпиля Юнайтед в дербито на Манчестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" победиха с 4:1

Шампионът Манчестър Юнайтед допусна срамно поражение от градския съперник Сити, отстъпвайки с 1:4. Срещата се игра на стадион "Етихад" и бе от програмата на 5-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът започна с натиск на "гражданите", а гостите бяха добре групирани в половината си, чакайки възможности на контраатаки. В 11-ата минута Настасич засече с глава центриране на Насри от корнер, но не уцели вратата, а след това удари на Коларов и Насри бяха блокирани.

Така дойде 16-ата минута, когато домакините съумяха да излязат напред в резултата, след като Насри залъга Смолинг на десния фланг, продължи за Коларов, който центрира в пеналта, където Агуеро изскочи от дълбочина и засече с левия крак за 1:0.

След гола играта се поизравни, но "червените дяволи" така и не можеха да стигнат до положение пред Джо Харт.

В самия край на полувремето, в даденото от рефера продължение, Яя Туре засече отблизо с левия крак подаване на Негредо след корнер, удвоявайки аванса на своите.
През втората част "гражданите" продължиха да натискат и още в 47-ата минута резултатът стана класически.

Тогава Негредо даде втората си асистенция в мача, центрирайки за Агуеро, който не сбърка с десния крак от няколко метра.

Само 180 секунди след това Сити прати "червените дяволи" в нокаут. След грешка в атаката на Юнайтед, домакините организираха бърза контра, при която Навас получи на десния фланг и центрира в пеналта, топката стигна в непокрития Насри, който засече от въздуха и покачи на 4:0.

След този гол домакините понамалиха оборотите, което даде възможност на гостите да търсят поне почетно попадение. В атаката на Юнайтед обаче единствено Рууни опитваше промени статуквото, докато колегите му изглеждаха някак статични.

В 80-ата минута Патрис Евра засече с глава центриране от корнер, но топката срещна десния страничен стълб на Харт.

Гостите все пак стигнаха до почетен гол, дело на Рууни. В 87-ата минута английският национал изпълни перфектно пряк свободен удар, оформяйки крайното 1:4.

След успеха Сити се изкачи на 2-о място във временното класиране с актив от 10 точки, на 2 зад лидера Арсенал. "Червените дяволи" пък са 8-и със 7 точки.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи