3. Трилър на "Етихад": Сити разгроми Арсенал в най-вълнуващия мач от сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” се изкачиха на втората позиция след победа с 6:3

Отборът на Манчестър сити победи гостуващия Арсенал с 6:3 в първи мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Мануел Пелегрини даде ясна заявка, че няма да се откаже от борбата за титлата, като успя да вземе успех в най-класния мач от началото на сезона.

Серхио Агуеро изведе домакините напред в 14-ата минута, в средата на полувремето Тио Уолкът изравни, но малко по-късно Алваро Негредо даде преднина на „гражданите” преди почивката.

През втората част паднаха още цели шест гола. Пет минути след подновяването на играта Фернандиньо върна аванса от два гола, но отново Уолкът намали. Последваха нови две попадения за домакините – едно на Давид Силва и второ на Фернандиньо.

В добавеното време Пер Мертезакер отбеляза трети гол за Арсенал, но в самия край на двубоя Яя Туре оформи крайното 6:3 след точно изпълнена дузпа.

Сити започна двубоя изключително агресивно, като търсеше попадението още от първата минута. Така, още в 14-ата минута „гражданите” откриха. След центриране от корнер, Мартин Демикелис отклони топката към Агуеро, който с безпощадно воле не даде шанс на Счесни.

В 31-вата Тио Уолкът направи 1:1. След бърза атака на „артилеристите” топката стигна до Уолкът, който, фронтално срещу вратата, успя да прокара топката през бранителите в небесносиньо и намери долния ляв ъгъл на Пантилимон.

Само осем минути по-късно домакините възстановиха аванса си. Тимът на Мануел Пелегрини не се забави с отговора и Алваро Негредо отбеляза втори гол за Сити. Испанският нападател бе добре изведен в противниковото наказателно поле и с прецизен удар прекара топката покрай Счесни.

Сити започна втората част, както и първата. Този път бяха нужни само пет минути на домакините, за да се разпишат. Йозил сбърка пас в близост до наказателното поле на Арсенал, Фернандиньо пое топката и с брилянтен удар от границата на наказателното поле преодоля Счесни.

В 63-тата минута обаче отново Тио Уолкът намали. След страхотна атака, минала през Йозил към Жиру, топката стигна до Уолкът отдясно на Пантилимон. Английският полузащитник изстреля прекрасна фалцирана топка към далечния ъгъл и, въпреки височината си, стражът на Сити не успя да направи нищо.

„Гражданите” явно не бяха щастливи от факта, че отново водят само с едно попадение и три минути по-късно Давид Силва направи резултата 4:2. Хесус Навас получи топката по дясното крило и намери начин да центрира ниско по тревата. На близката греда Вермаален изпусна Силва за секунда, като само толкова бе нужна на испанеца, за да разстреля Счесни.

Цели 25 минути нямаше попадение на „Емиратс”, но в края на двубоя бяха отбелязани нови три. Първо – в 88-ата минута Фернандиньо отбеляза втория си гол в двубоя. Бразилецът бе изведен интелигентно в наказателното поле от Самир Насри и с премерен удар даде три гола преднина на „гражданите”.

Последваха цели пет минути продължение на двубоя, който никой не искаше да свършва. В четвъртата минута от продължението Арсенал разигра късо един корнер, топката се озова в Бакари Саня. Бранителят на „артилеристите” центрира към границата на малкото наказателно поле, където Пер Мертезакер плонжира и с глава намали за 5:3.

В ответната атака обаче Джеймс Милнър успя да подлъже Мартин Аткинсън да посочи бялата точка. Полузащитникът сам потърси контакт с крака на Войчек Счесни и падна в наказателното поле, което донесе на стража на „артилеристите” и жълт картон. Зад топката застана Яя Туре, който превърна отсъдената дузпа в гол и оформи крайното 6:3.

След победата Манчестър Сити излезе на втората позиция с 32 точки, на три от лидера Арсенал. До края на кръга „гражданите” могат отново да се върнат на четвъртото място, тъй като от 17:00 часа днес Челси посреща тима на Кристъл Палас, а утре Ливърпул гостува на тима на Тотнъм.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи