Влахович спаси Ювентус в продължението срещу Салернитана (ВИДЕО)

Торинци с пълен обрат, за да останат на две точки зад Интер

Ювентус постигна изключително важна победа с 2:1 като гост на Салернитана в мач от 19-ия кръг на Серия А и по този начин не позволи на Интер да се измъкне много напред на върха във временното класиране, където „нерадзурите“ са първи с 48 точки, а „бианконерите“ вече имат 46.

Мачът в Салерно започна с размяна на ситуации, като Жуниор Самбия видя как Войчех Шчесни спасява удара му в 4-ата минута, а 5 минути след това стражът на домакините спаси шут на Уестън Маккени.

Шест минути преди края на редовното време на първата част домакините ликуваха, след като Лум Чауна намери Джулио Маджоре, който овладя добре топката с едно докосване и с второто я прати неспасяемо в левия ъгъл н вратата на Юве.

В 53-ата минута Салернитана остана с човек по-малко на терена, след като Джулио Маджоре получи втори жълт картон.

Все пак, в 65-ата минута Самюел Илинг бе на точното място в точното време и стигна до една отскочила топка и я вкара в мрежата – 1:1.

Две минути след това Шчесни направи добро спасяване при удар от дистанция на Домагой Брадарич.

Юве дочака своя момент и в първата минута на добавеното време Данило се пребори за една топка на дясното крило. Последва центриране в наказателното поле, където Душан Влахович се извиси над отбраната на тима от Салерно и с глава прати топката в мрежата.