3. ВПЕЧАТЛЯВАЩО: Челси на Тухел остана непобеден и е на полуфинал за ФА Къп (ВИДЕО)

Германецът продължава да пише история, Шефилд отпадна след куп пропуски в Лондон

Челси се класира за полуфиналите на турнира за ФА Къп в Англия, след като победи с минималното 2:0 у дома опашкаря във Висшата лига Шефилд Юнайтед.

Така Томас Тухел продължи да пише история с най-добрия старт като треньор на „сините“, записвайки 14 пореден двубой без поражение и 10-а победа, с едва 2 инкасирани попадения от отбора му.

Германецът даде почивка на част от титулярите, но въпреки това момчетата му надиграха своите гости до почивката на „Стамфорд Бридж“.

В заключителната част на двубоя „остриетата“, които наскоро се разделиха с треньора си Крис Уайлдър, опитаха все пак да стигнат до изравняването и не бяха никак далеч.

В добавеното време обаче резервата Хаким Зиеш наказа пропуските им и ги изхвърли от най-стария клубен турнир в света на футбола с второ попадение.

Първото пък бе дело на Оливър Норууд от гостите. В 24-ата минута той си отбеляза нелеп автогол след корнер.

Топката бе изпратена силно на границата на наказателното поле към Бен Чилуел, а халфът опита да изчисти с шпагат, но вместо това прати кълбото в собствената си врата.

“Сините” можеха да достигнат до второ попадение малко преди почивката, когато Кристиан Пулишич отне пред наказателното поле и стреля, но вратарят на Шефилд спаси с вещина.

Второто полувреме започна така, както завърши първото. Аарън Рамсдейл отрази много опасен изстрел на Пулишич, но след 70-ата минута „остриетата“ заиграха много силно.

Те принудиха резервния страж на домакините Кепа Арисабалага да се намесва решително на няколко пъти, ала най-скъпият вратар в света не трепна.

В 68-ата минута Дейвид Макголдрик трябваше да изравни резултата, след като бе изведен на отлична позиция, ала с глава прати топката покрай дясната греда.

Секунди по-късно пък Оливън Макбърни отправи чудесен шут от ъгъла на наказателното поле, ала Кепа отговори със страхотно спасяване.

В добавеното време на срещата пък резервата на гостите Риан Брюстър бе на сантиметри от дебютното си попадение с екипа на Шефилд, но не намери целта от изгодна позиция.

Така в крайна сметка Челси се поздрави с успеха и продължава към полуфиналите на турнира за ФА Къп.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)