3. Юве надви Милан, но даде три жертви

Юве надви Милан, но даде три жертви

След минимален успех Юве се изравни по точки с Интер в класирането на турнира „ТИМ”

Италианският шампион Ювентус постигна успех във втория си мач от тристранния турнир „ТИМ”, след като надделя с минималното 1:0 над своя подгласник в Серия „А” – Милан, а преди това отстъпи със същия резултат пред Интер.

Успеха на „бианконерите” донесе черногорският национал Мирко Вучинич, който си изработи и после сам реализира отсъдената след театралното му падане дузпа в 31-ата минута.

Срещата се игра на стадион „Сан Никола” в Бари, но теренът на съоръжението бе в доста лошо състояние след предишния дуел, а това доведе до три контузии, които със сигурност ще помрачат настроението на „черно-белите”, въпреки победата им.

Техният наставник Антонио Конте замени принудително Симоне Пепе, Мирко Вучинич и новото попълнение Мартин Касерес.

Така Юве се изравни по точки с Интер в класирането на турнира, който се играе на принципа всеки срещу всеки.

Мачовете в него са от по 45 минути, като за успех се дават по 3 точки, а при равенство се изпълняват дузпи и победителя печели 2 точки, а загубилият 1.

Последният мач от надпреварата противопоставя миланските Интер и Милан.

Стартови състави:

Юве: Сторари (’25 - Леали), Лусио, Мази, Касерес (’45 - Лихтщайнер), Циглер, Видал (’25 - Пациенца), Асамоа, Пепе (’38 - Унтерзее), Падоин, Вучинич (’43 - Матри), Боакйе;

Милан: Амелиа, Де Шилио, Бонера, Йепес, Тайво, Траоре,  Емануелсон, Амброзини, Ел Шаарави, Боатенг, Робиньо;

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи