3. Ювентус победи Милан с 3:2 и спечели трофея "Берлускони" /видео/

Ювентус победи Милан с 3:2 и спечели трофея "Берлускони" /видео/

Робиньо вкара два гола, но Алесандро Матри с победно попадение навръх 28-ия си рожден ден спечели мача за Юве

Ювентус спечели 22-ото издание на „Трофео Берлускони”, след като победи Милан с 3:2 в традиционната контрола между двата тима преди началото на сезона в Калчото.

Робиньо изведе Милан напред, но с голове на Маркизио, Видал и Матри шампионите обърнаха мача. До края пак Робиньо върна един гол от дузпа, но Юве задържа разликата от един гол за 3:2.

Двата отбора имаха много проблеми преди двубоя. Стефан Ел Шарави не взе участие, защото се лекува от камъни в бъбреците, а Амброзини, Мексес и Касано също са контузени. Дебют за тима на Масимилиано Алегри направи Кристиан Сапата.

За „бианконерите” Андреа Пирло и Джиджи Буфон не бяха напълно готови, а Киелини и Касерес също не взеха участие. Лука Мароне отново бе пробван в нова роля на централен бранител.

Въпреки това 30 000 зрители гледаха срещата на живо.

Милан поведе след хубава атака в 9-ата минута. Робиньо разтегли за Фламини, французинът стреля, нацели горната греда, но кълбото попадна пак в краката на Робиньо, който се разписа за 1:0.

Ювентус изравни бързо за 1:1 само след 4 минути. Паоло Де Челие центрира отляво, а Маркизио много леко засече в мрежата.

После Емануелсон беше близо до гола от пряк свободен удар, а Мирко Вучинич щеше да счупи напречната греда зад Абиати.

Ювентус обърна мача преди почивката. Лука Антонини направи грешка, Артуро Видал избегна засадата и с финт вкара за 1:2.

През втората част Алесандро Матри бе оставен сам при едно центриране на Джакерини и навръх 28-ия си рожден ден заби в мрежата на Милан с глава за 1:3. Той обаче не се зарадва на гола срещу бившия си клуб.

После тийнейджърът Алберто Мази бутна в гръб Робиньо и съдията даде дузпа за Милан. Бразилецът вкара и намали на 2:3.

В края Щефан Лихщайнер получи лека травма и напусна, ала Юве удържа победата и спечели трофея „Берлускони”.

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи