2. - Италия
  3. Алегри: Нямахме късмет

Алегри: Нямахме късмет

"Първото полувреме играхме страхливо срещу отбор, който се защитаваше много добре", призна специалистът

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри се оправда с липсата на късмет след загубата в първия кръг в Серия "А" от Сампдория (0:1) на "Джузепе Меаца". Иначе той заяви, че е доволен от играта на своя тим.

"Първото полувреме играхме страхливо срещу отбор, който се защитаваше много добре. След почивката заиграхме доста по-добре, но допуснахме гол след корнер от единствената подобра възможност за Самп. Ударихме греди, имаше изчиствания от голлинията, вратарят на съперника също направи няколко спасявания. Просто нямахме късмет. Нека не правим драми. Днес видяхме някои много добри неща. Видя се, че имаме качествени играчи в отбора. В началото винеги е трудно, но постепенно ще израстваме. Имаме още 5 дни за трансфери, в които да потърсим още футболисти. Не бива да се обезверяваме от тази загуба. Ако бяхме изравнили с удара на Йепес, и после ако бяхме вкарали в края, можеше и да спечелим мача. Ако и втората греда беше гол, тогава хората щаха да кажат, че сме играли супер", убеден е Алегри.