2. Лека атлетика
  3. Атлети от Ямбол и Разград станаха първенци на Ученическите игри’11

Атлети от Ямбол и Разград станаха първенци на Ученическите игри’11

Представителите на Ямбол при девойките и на Разград при юношите спечелиха титлите в отборното класиране на финалните състезания по лека атлетика от Ученически игри’11 за 8-10 клас. Втори места заеха съответно тимовете на Габрово при юношите и на Варна при девойките

Представителите на Ямбол при девойките и на Разград при юношите спечелиха титлите в отборното класиране на финалните състезания по лека атлетика от Ученически игри’11 за 8-10 клас. Втори места заеха съответно тимовете на Габрово при юношите и на Варна при девойките. Бронзовите медали спечелиха отборите на Казанлък в мъжкото направление и на Професионална гимназия по икономика - Сливен в дамското.

Над 180 юноши и девойки от 18 отбора от страната участваха във финалите в Сливен. На стадион "Хаджи Димитър" се представиха тимове от София, Варна, Габрово, Харманли, Бургас, Казанлък, Ямбол,  Видин, Севлиево, Кюстендил, Панагюрище, Нови пазар и домакините с отбори в двете групи, представители на ПМГ “Добри Чинтулов” - юноши и на ПГИ “Професор д-р Д.Табаков” – при девойките.

В индивидуалната надпревара над всички бе Галина Николова от отбора на Харманли, която се окичи с три златни отличия. От юношите Иван Бакърджиев от Бургас стана двоен шампион. От отборите на домакините с по няколко медала с различен оттенък се поздравиха Илияна Кънева и Мартин Михалев.

4х100 метра

Варна при девойките и Разград при юношите.

Медали, грамоти и Купи зарадваха призьорите, както в индивидуалното, така и в отборното класиране. Оборите от 4 –то до 10 – то място получиха плакети.

Състезанието се проведе в два дни при отлична организация и условя от страна на клуба по лека атлетика в Сливен. Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков бе гост при откриване на първенството, като изгледа и аплодира първите шампиони в бягането на 100 метра, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.