2. Литекс
  3. Берое U21 победи лидера Литекс с 4:1

Берое U21 победи лидера Литекс с 4:1

Домакините бяха по-добрият отбор през цялото време и победиха напълно заслужено, пише сайтът на заралии

Съставът на „Берое“ до 21 г. победи лидера в Младежката група „Литекс“ (Ловеч) с 4:1 в Стара Загора. Двубоят бе от програмата на XXV кръг. Домакините бяха по-добрият отбор през цялото време и победиха напълно заслужено, пише сайтът на заралии.

В 13-та минута Александър Манолов бе съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините. Потърпевшият Манолов застана зад бялата точка, но ударрът му  в долния десен ъгъл бе отразен от стража Орлинов.

Резултатът бе открит в 34-та минута, когато Кирил Личев отне една топка в собствената си половина и продължи към Александър Манолов, който намери Емин Ахмед по левия фланг. Ахмед напредна и навлезе в наказателното поле, а ударът му по диагонала намери мрежата на гостите за 1:0.

В добавеното време на първата част резултатът бе удвоен, когато след изпълнение на корнер топката попадна в Бенков, който я прати в мрежата със страхотно воле – 2:0

В 53-та минута отново Бенков покачи на 3:0, след като се разписа отново след корнер, но този път прати топката в мрежата след удар с глава.

Три минути след това гостите стигнаха до попадение. Тогава Георги Минчев нахлу в наказателното поле на „Берое“ и не сгреши останал сам срещу Михайлов – 3:1.

Крайният резултат бе оформен минута преди края, когато Георги Динков отне една топка от своята половина и след двоен пас с Венцислав Иванов напредна по лявото крило. Навлязъл в наказателното поле на гостите Динков пусна успореден пас към Манолов, но връхлитащия играч на „Литекс“ Александър Емилков прати топката в собствената си врата за крайното 4:1.

По този начин „Берое“ U21 излезе на 4-то място в Младежката група, но с равен актив от 37 т. и мач по-малко от „Ботев“ (Пловдив). В следващия кръг тимът приема точно този съперник. Двубоят е насрочен за 20 април от 16 ч.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига