2. Лондон 2012
  3. Бомбата е факт! Хегемонът Испания се сгромоляса на Олимпиадата /видео+снимки/

Бомбата е факт! Хегемонът Испания се сгромоляса на Олимпиадата /видео+снимки/

Звездната селекция на Испания загуби и втория си мач срещу Хондурас с 0:1 и отпадна

Хегемонът в европейския и световен футбол в последните години Испания се сгромоляса с гръм и трясък на Олимпийските игри в Лондон.

„Ла Фурия” записа втора поредна загуба с 0:1 и отпадна от Олимпиадата след само два мача, в които не можа да се разпише нито веднъж. Този път палач на големия фаворит стана непретенциозния състав на Хондурас, който удържа крехкия си аванс почти през целия двубой. В първата си среща Испания загуби от Япония пак с 0:1.

В състава на Испания личаха имената на Давид Де Хеа, Жорди Алба, Хави Мартинес, Икер Муниаин и Хуан Мата, но се доказа максимата, че имената не играят на терена.

На „Спортс Дайрект Арена” в Нюкасъл испанците бяха шокирани от съперника с гол още в 7-ата минута.

Джери Бенгстън изпревари Жорди Алба и засече с глава зад безпомощния Давид Де Хеа за 0:1.

„Ла Роха” владееше играта, но агресивността липсваше и отбраната на Хондурас храбро удържаше набезите на испанците. Контрите на хондурасците бяха опасни и на два пъти Де Хеа трябваше да се намесва.

В 37-ата минута Хуан Мата беше на сантиметри от гола, но кълбото мина покрай гредата. В продължението на първата част отново плеймейкърът на Челси стреля и видя почти идентична ситуация, при която топката пак мина агонизиращо близо покрай същата греда.

Испанците изглеждаха беззъби в атака, а гредата ги спаси от по-голям резил в 51-ата минута. Тогава Еспиноза тресна гредата с глава за късмет на Давид Де Хеа.

Иберийците отговориха с две чисти положения за секунди. Адриан удари греда, а след рикошета Муниан се размина с кълбото на сантиметри.
Късметът не бе на страната на Испания. В 68-ата минута Икер Муниаин се завъртя и шутира, но тресна гредата.

После Ерера центрира за Родриго, но стражът на Хондурас Мендоса предотврати сигурен гол. Родриго направи нов пропуск в 78-ата минута, а Адриан вместо да вкара си поведе силно и вратарят лови.

Въпреки финалния щурм Испания остана с празни ръце и една от най-големите изненади на Олимпийските игри в Лондон вече е факт. Фаворитът за титлата ще си отиде у дома след протоколния последен мач от групата срещу Мароко.

В класирането Испания остава без точка на дъното. Япония продължава напред с 6 точки, Хондурас има 4, а Мароко е с една.

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Осем българи ще участват на параолимпийските игри в Лондон

Това са Стела Енева, Иванка Колева, Радослав Златанов, Мустафа Юсеинов, Даниела Тодорова, Дечко Овчаров, Ружди Ружди и Ивомира Михайлова

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Японските олимпийци поздравиха нацията с шествия в Токио

Хиляди японци излязоха по улиците на Токио, за да поздравят своите олимпийски медалисти. Героите от Лондон 2012 организираха шествие, преминавайки през центъра на столицата върху открити автобуси, в английски стил

МФВС изпраща българските параолимпийци в Лондон

Министерството на физическото възпитание и спорта ще изпрати официално българските състезатели и треньори, които ще участват в 14-те Параолимпийски игри в Лондон

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Фелпс няма да загуби медалите си, категоричен е агентът на плувеца

Американецът е подложен на разследване за неправомерно рекламиране на модна марка, която няма договор с Международния олимпийски комитет,

Глупост: МОК може да отнеме медали на Фелпс заради реклама

18-кратният олимпийски шампион Майкъл Фелпс може да бъде лишен от отличията си, които завоюва на Игрите в Лондон, заради нарушение на рекламния регламент на МОК

Бойко Борисов: Не тормозете спортистите с нашите мъки!

Още това първенство трябва да има резултати във футбола, а Боби Михайлов да го изчакаме още една година