2. - Национален отбор
  3. Почнахме със срамна загуба квалификациите за Европейското за младежи до 19 години

Скаути на Зенит, Милан и Блекбърн гледат срамно 1:4 за България от Ейре

Националният ни младежки отбор по футбол до 19 години започна квалификациите за Европейското първенство догодина с неприятна загуба с 1:4 от тима на Ейре. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” в Пловдив, където ще се проведе и целият квалификационен цикъл от нашата група 2, където са още тимовете на Русия и Босна и Херцеговина. По-рано днес „сборная” падна от Босна с 0:2.

Иначе около 500 зрители видяха на живо поражението на малките „лъвчета”, а на трибуните на стадиона бяха Христов Стоичков, Неделчо Матушев и Петър Хубчев, както и скаути на Зенит, Милан и Блекбърн.

Мачът започна ужасяващо за „трикольорите”, които изоставаха в резултата само след 3 минути игра. Тогава стражът на Нотингам – Димитър Евтимов, излезе неразчетено след центриране отляво, позволявайки на Конър Смит да го преодолее за 1:0.

Веднага след попадението Неделев можеше да изравни, но бомбеният му шут срещна гърба на бранител на ирландците.

Така се стигна до 12-ата минута, когато след центриране от корнер, Бърн се извиси над всички и стреля с глава, кълбото срещна напречната греда, след което тупна за голлинията за 2:0.

Веднага след подновяването на играта Форд можеше да покачи на 3:0, ала шутът му премина малко над напречната греда. В 25-ата минута Смит стреля от воле от точката на дузпата, но българският страж показа добър рефлекс и спаси.

В 40-ата минута пък, Евтимов допусна нова страхотна грешка, след като изпусна топката в пеналта си и тя попадна в Смит, който от около 1 метър не можа да преодолее вратаря, който поправи неточността си.

До края на полувремето зрителите не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Ейре.

Втората част започна спокойно, като гостите опитваха да наложат преса върху българите, докато нашите се стремяха с дълги подавания да преодолеят отбраната на ирландците.

След първи 10 минути обаче, гостите отново овладяха инициативата и ни притиснаха в собствената ни половина. В 63-ата Форд премина през цялата ни отбрана и стреля опасно, но Евтимов спаси, а 120 секунди по-късно Смит засече с крак центриране отляво, ала топката срещна напречната греда.

В 66-ата минута обаче, нищо не можеше да помогне на Евтимов, след като Карутърс проби по левия фланг и шутира мощно, а нашият страж не можа да отрази топката и тя влетя в мрежата му за трети път.

5 минути по-късно Неделев върна едното попадение, след като изненада МакДермът с хубав удар с левия крак от фаул – 1:3.

В първите минути след попадението нашите се амбицираха и Васев можеше да намали на 2:3, но изстрелът му излезе в аут. В 81-ата минута пък, Мъри премина през цялата ни отбрана, навлезе в пеналта и от границата на вратарското поле не можа да преодолее Евтимов, който направи ново хубаво спасяване.

Така дойде 86-ата минута, когато
Форд получи на границата на наказателното поле и с техничен удар прати кълбото в горния десен ъгъл на Евтимов - 4:1.

До края на двубоя зрителите на стадион „Христо Ботев” не видяха повече голове и така младежите на България до 19 години започнаха квалификациите си за Евро 2012 с катастрофална загуба от Ейре с 1:4.

Следващият мач на „лъвовете” е в събота, отново от 16:00 часа. Тогава „трикольорите” ще се изправят срещу Русия на стадион „Лаута”.