2. - Национален отбор
  3. Шестимата национали на Литекс се прибраха в Ловеч

Шестимата национали на Литекс се прибраха в Ловеч

Шестимата национални състезатели на Литекс се завърнаха в Ловеч и проведоха възстановително занимание, а от петък ще се присъединят към тренировките наравно с останалите си съотборниците.

Шестимата национални състезатели на Литекс се завърнаха в Ловеч и проведоха възстановително занимание, а от петък ще се присъединят към тренировките  наравно с останалите си съотборниците. Бранителят Николай Бодуров  записа пълни 90 минути в контролата с Украйна , загубена с 0-1 от България, докато халфът Георги Миланов игра само през първото полувреме. Неговият брат Илия остана на резервната скамейка.

"Загубихме. От едно статично положение, това е. Играхме малко под възможностите. В мачовете на истината показахме нашето лице. Това е един мач, не трябва да правим трагедии. Нормално е да има някой път спад в нашата игра, не можем да побеждаваме всеки път, но се стремим да даваме най-доброто от себе си и да радваме феновете", коментира Миланов след края на срещата.

Двама от талантите на Литекс пък играха за младежкия национален тим, който направи реми 1-1 в спаринга с Македония в Благоевград. Антон Недялков и  Симеон Славчев излязоха като титуляри за българската формация и се представиха на стабилно.ниво.  Бранителят бе сменен една минута преди края на мача, докато халфът бе пълни 90 минути на терена и се отчете с няколко хубави паса и един опасен удар към вратата на гостите.

Шестият оранжев национал Армандо Ваюши направи силно включване в състава на Албания, която завърши 0-0 с Камерун в Женева. Офанзивният халф на Литекс се отчете с два опасни пробива по фланга, а в последната минута изпусна да донесе победата за шиптърите срещу тима на Ето’О и компания.

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна