ОБЗОР: Лутън пречупи в края Евертън, Лестър с класика за ФА Къп (ВИДЕО)

Вече са ясни 6 отбора, които ще играят в осминафиналите

Вече са известни половин дузина отбори, които ще играят в осминафиналите на турнира за ФА Къп.

Това стана факт, след като днес Брайтън разби с 5:2 като гост Шефилд Юнайтед, а Лутън отстрани драматично Евертън, след като вкара дълбоко в добавеното време за крайното 2:1.

Коули Уудроу вкара в 96-ата минута и донесе успеха на "шапкарите" насред "Гудисън Парк".

Преди това Виталия Миколенко си вкара автогол и даде преднина на Лутън в 39-а минута, а Джак Харисън изравни за Евертън в 55-а минута.

Лестър отвя Бирмингам с класическото 3:0 вкъщи, докато изненадата на деня дойде още в първия мач.

В него шестодивизионният Мейдстоун Юнайтед шокира Ипсуич с 2:1, а впоследствие Лийдс направи домакинско реми с Плимут.

Българският национал Илия Груев игра цял мач за йорширци. Халфът отново се представи на ниво, като дори можеше да се разпише, но вратарят на Плимут спаси негов опасен удар.

Лийдс поведе в 31-ата минута с гол на Джейдън Антъни, но гостите стигнаха до равенство с попадение на Адам Рандел в 71-ата минута.

В предишните дни напред продължиха още шампионът Манчестър Сити и елитният Борнемут.

До момента преигравания ще има на 4 сблъсъка, като освен споменатия такъв на Лийдс, ще има втори срещи и на двубоите Бристъл Сити – Нотингам Форест, Шефилд Уензди – Ковънтри и Челси – Астън Вила.