3. Бразилия започна с хикс срещу Египет на световното за юноши до 20 години

Бразилия започна с хикс срещу Египет на световното за юноши до 20 години

"Фараоните" бяха по-добрият отбор на терена, но кариоките стигнаха до равенството

Бразилският национален отбор започна с равенство 1:1 срещу Египет в група "Е" от световното първенство по футбол за юноши до 20 години. Южноамериканците бяха надиграни от африканските си съперници в голяма част от мача, но все пак стигнаха до равенството, което все пак ги изкачи на първо място в класирането с отбора на Египет. Другите две места заемат Австрия и Панама, които започнаха участието си на първенството в Колумбия с 0:0.

Първата по-сериозна възможност беше за египтяните, които предизвикаха бурното недоволство на изпълнените с бразилци трибуни. Мохамед Салах премина край Данило по левия фланг, влезе в наказателното поле на съперника и стреля, но топката прелетя на сантиметри от вратата на Габриел.

Бразилците върнаха бързо положението с удар на Оскар от около 20 метра, който обаче също не попадна в мрежата. Салах и Оскар бяха най-добри на терена през първата част и пропуснаха по още едно положение, преди Данило да открие за Бразилия в 12-та минута. Футболистът на Сантос и юноша на Америка Минейро засече топката в мрежата на символичните гости с глава след центриране на Филипе Коутиньо.

Повечето отбори се притесняват, когато играят срещу Бразилия, но египтяните продължиха да доминират на терена след първия гол и заслужено стигнаха до изравняване само 14 минути по-късно. След ужасно много пропуски пред Габриел, африканците стигнаха до крайното 1:1 с гол на Омар Габер. Юношата на Замалек се възползва от грешка на Данило след центриране, овладя топката в наказателното поле на Бразилия и вкара красив голза равенството.

Историческият съперник на Бразилия - Аржентина, беше единственият отбор в първия ден на шампионата, който постигна победа. Аржентинците се наложиха с 1:0 над юношеската формация на Мексико с гол на юношата на Ривър Плейт - Ерик Ламела, който през новия сезон ще играе за италианския Рома. С това Аржентина зае първото място в класирането на група "F", в която Англия и КНДР завършиха изненадващо при нулево равенство.