3. Лидерът Коринтианс с драматична победа

Лидерът Коринтианс с драматична победа

Лидерът Коринтианс преодоля два гола дефицит и стигна до успеха с 3:2 при гостуването си на закъсалия Атлетико Минейро в мач от 17-ия кръг на бразилското футболно първенство. Нападателят Емерсон влезе като резерва и беше в основата на обрата след почивката.

Домакините, които са на 18-о място в класирането в зоната на изпадащите, поведоха с 2:0 с голове на Дуду и Гиерме от дузпа в първия половин час. Четири минути след почивката Емерсон намали, след като засече с глава центриране от корнер. В 52-ата минута той беше спънат от Ревер Алвеш в наказателното поле. Бранителят на домакините получи червен картон, а Алекс изравни от бялата точка.

С човек повече гостите натиснаха и четвърт час преди края Лиедсон донесе победата на тима след отлична асистенция на Емерсон. В самия край Алекс пропусна да направи победата на тима си по-убедителна, след като не успя да преодолее Ренан Рибейро от бялата точка. Така възпитаниците на Тите събраха 37 точки и имат аванс от 3 точки пред Фламенго, който тази нощ приема Гоянензе.

Коринтианс имаше солидна преднина в класирането, но успя да спечели само два от последните си седем мача и беше застигнат. Васко да Гама остана се изкачи на трето място с 33 точки след успех с 2:0 като гост на предпоследния Авай. Диего соуза и Деде се разписаха в средата на двете полувремена за успеха. Сантос, който спечели копа "Либертадорес" през юни, продължава с трагичното си представяне в шампионата.

Момчетата на Муриси Рамальо допуснаха домакинско поражение с 2:3 от средняка Коритиба и вече са в зоната на изпадащите на 17-ото място. Умберлито Борхес на два пъти извеждаше Сантос напред в резултата, но в 70-ата минута пропусна дузпа, а в последствие три минути преди края Лео Гаго донесе обрата за Коритиба. Домакините завършиха мача с девет души след червени картони на защитника Пара в 75-ата минута и на Еду Драсена в края.

"Трябва отново да започнем да играем по начина, който ни позволи да очароваме Южна Америка. Опитваме всичко, даваме максимума във всеки мач, но не се получава. Надявам се скоро нещата да се обърнат в наша полза", коментира звездата на Сантос Неймар.