3. САЩ и Мексико не се победиха в дебюта на Клинсман

САЩ и Мексико не се победиха в дебюта на Клинсман

Смяна на Юрген се разписа след минута игра и оформи крайното 1:1

Новия селекционер на САЩ Юрген Клинсман започна с реми - 1:1 срещу Мексико, престоя си начело на представителния тим на янките.

Контролата, която се игра на стадион "Линкълн Файненшъл Фийлд" във Филаделфия, предостави на зрителите много емоции, а съставите си поделиха по едно полувреме.

През първата част доминираше тимът на гостите, който успя да открие резултата в 17-ата минута, когато точен бе нападателят на Сантос Лагуна Орибе Пералта.

Резултатът се запази такъв до почивката, а след нея домакините заиграха по-добре и логично стигнаха до изравняване на резултата.

В автор на второто, оказало се и последно, попадение в срещата се превърна стрелецът на Калъмбъс Крю – Роби Роджърс, който се появи на терена в 72-ата минута, а в 73-ата възстанови статуквото.

"Доволен съм и от играта, и от резултата. Мексико е сред най-добрите отбори в света, а през второто полувреме ние бяхме по-добри на терена", коментира след мача Клинсман.