3. Дел Потро отнесе Майер и продължава напред в Мелбърн

Дел Потро отнесе Майер и продължава напред в Мелбърн

Шампионът от „Ю Ес Оупън” Хуан Мартин Дел Потро се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под номер 4 в основната схема аржентинец надделя с 6-3, 0-6, 6-4, 7-5 над Флориан Майер от Германия за малко повече от два часа и половина игра. Дел Потро започна стабилно мача и взе лесно първия сет, но през втория допусна грандиозен срив в играта си и не успя да вземе нито гейм. Все пак Дел Потро се стегна след злощастната втора част и макар и трудно успя да се поздрави с крайния успех.

Първият сет започна равностойно и двамата си размениха по един пробив за 3-3. При 4-3 в своя полза Дел Потро осъществи втори пробив, поведе с 5-3 и впоследствие спечели своето подаване за 6-3.

През втория сет изненадващо Дел Потро се срина и позволи на Майер да го пробие на три пъти, а той самият пропусна 5 възможности да върне поне един пробив. За точно 28 минути игра Майер категорично затвори втория сет с нечуваното 6-0 срещу Дел Потро.

Аржентинецът се посъбуди през третия сет, който вървеше напълно равностойно. Двамата вземаха своите подавания до 5-4 в полза на Дел Потро. Тогава аржентинецът осъществи единствения пробив в сета и отново поведе в резултата.

Четвъртият сет, който се оказа решителен, продължи цели 54 минути и предложи на зрителите на „Род Лейвър Арина” изключителен тенис. Двамата играеха на върха на възможностите си, но класата на Дел Потро си каза думата. Той направи два пробива срещу един за Майер и в крайна сметка затвори сета за 7-5, с което спечели и мача.

Във фазата на 1/8-финалите аржентинецът ще играе с победителя от срещата Марин Чилич - Станислас Вавринка.