3. Драма в Мадрид! Алкарас срази Джокович и е на финал (ВИДЕО)

Драма в Мадрид! Алкарас срази Джокович и е на финал (ВИДЕО)

Младият испанец срази сърбина

След успеха над Рафаел Надал новата тенис звезда на Испания Карлос Алкарас отстрани и Новак Джокович от Мастърса в Мадрид след драматичен успех с 6:7 (5), 7:5, 7:6 (5) след цели 3 часа и 38 минути игра. На финала 19-годишният испанец ще се изправи срещу победителя от мача между Александър Зверев и Стефанос Циципас.

Двубоят започна страхотно за Алкарас, който взе още първото подаване на Джокович, а след това затвърди пробива и поведе с 2:0. В осмия гейм обаче испанецът се пропука и това доведе до тайбрек. В него сърбинът показа по-здрави нерви и го спечели със 7:5.

Вторият сет също бе изключително равностоен, като първата точка за пробив бе за АЛкарас в шестия гейм, но Джокера се справи. В деветия Джокович можеше на два пъти да пробие, но 19-годишният испанец отрази и двете брейк точки и взе подаването си. Световният номер 1 стигна до точка за пробив в 11-ия гейм, която си беше скрит мачбол, но Алкарас показа страхотна психика и взе подаването си, осигурявайки си минимум тайбрек. До такъв обаче не се стигна, след като новият любимец на испанска публика проби подаването на Джокович и взе втория сет със 7:5.

В четвъртия гейм на решаващия сет Алкарас стигна до три точки за пробив, но Джокера ги отрази. При 2:3 испанецът отново можеше да пробие, но сърбинът пак не се даде. В седмия гейм Алкарас се поизмъчи, отрази и брейк пойнт, но все пак взе подаването си.

В десетия гейм деветият в света стигна до брейк пойнт, който бе и мачпойнт, но Джокович го отрази с ас, а след това три пъти стига до геймбол, за да го направи от четвъртия опит и да изравни геймовете 5:5. Алкарас отговори с гейм на нула. Сърбинът също взе подаването си и така се стигна до нов тайбрек.

В него испанецът поведе с 3:1 преди Джокович да го надиграе на мрежата. Испанецът обаче продължи да показва стабилна психика и поведе с 5:3 преди да стигне до три точки за мача, като третият бе реализиран.