3. Гришо-Експрес мачка в Монте Карло (ВИДЕО)

Гришо-Експрес мачка в Монте Карло (ВИДЕО)

Българинът отказа Басилашвили за 47 минути

Най-добрият ни тенисист - Григор Димитров премина експресно през грузинеца Николоз Басилашвили, след като го надви с 6:3; 2:0 и отказване за 47 минути. Така той се класира за втория кръг на "Монте Карло Мастърс". Българинът показа отлична форма, докато съперникът му нямаше как да продължи срещата заради здравословни проблеми и се оттегли преждевременно.

Григор Димитров започна убедително мача, като поведе с 40:0, а след това българинът затвори гейма на 15, за да поведе с 1:0. Николоз Басилашвили също поведе с 40:0 в първото си подаване, но след това позволи на Димитров да се върне в гейма, за да стане резултата 30:40, но в крайна сметка грузинският тенисист успя да изравни резултата 1:1. Двамата тенисисти нямаха проблеми в следващите си подавания, като българинът спечели на 0 следващите си два сервис гейма, за да поведе с 3:2. Григор Димитров направи първия пробив в мача в шестия гейм.

Той стигна до две точки за пробив след непредизвикани грешки на своя съперник, които Басилашвили все пак успя да отрази. В следващото разиграване грузинецът отново прати топката в аут и пред Димитров се откри трета възможност за пробив, която този път Григор успя да реализира с много хубав слайс удар и да поведе с 4:2. Григор успя да затвърди пробива си, спечелвайки своя сервис гейм на 0, като по този начин поведе с 5:2. Басилашвили се замеси в неприятности в своето подаване, след като поведе с 40:0, но загуби три поредни точки и се стигна до 40:40. Все пак грузинът успя да удържи подаването си и да намали пасива си на 3:5. Григор Димитров бе безкомпромисен в своя сервис гейм и го приключи с два аса на 0, за да спечели първия сет с 6:3.

Григор Димитров стигна до две точки за пробив в първия гейм на Николоз Басилашвили, но съперникът му успя да ги отрази. Димитров стигна до трета възможност за пробив във втория сет. Басилашвили направи двойна грешка и по този начин Димитров направи пробив още на старта на втория сет. Последва затвърждаване на пробива, а след това и Басилашвили показа, че не може да продължи срещата.