3. Гришо отнесе американец на старта на "Ролан Гарос" (ВИДЕО)

Гришо отнесе американец на старта на "Ролан Гарос" (ВИДЕО)

Българинът загуби само 3 гейма

Първата ракета на България Григор Димитров започна участието си на втория за годината турнир от Големия шлем - Ролан Гарос с успех 6:1, 6:1, 6:1 срещу американеца Маркос Гирон, който е 49-и в света.

Двубоят започна с подаване за Григор Димитров, което той бързо успя да спечели. Гришо започна отлично втората част, като поведе с 40:0, но американецът върна 2 точки. Хасковлията все пак успя да пробие. Българинът продължи да ръководи темпото на мача и спечели и следващия си сервис гейм - 3:0. В четвъртата част Григор притисна американския си съперник, като се стигна до 40 равни, но Гирон запази самообладание и успя да вземе подаването си. Безупречен Григор не изпита никакви трудности в петия гейм и го взе на 0. Хасковлията продължи да показва по-добър тенис и без особени трудности достигна до нов пробив - 5:1. В седмата част Димитров  достигна до нов гейм на 0 и успя да вземе по категоричен начин първия сет - 6:1

Вторият сет започна със сервис гейм за Маркос Гирон, който американецът спечели с 40:15. Григор изпита леки затруднения, но все пак взе подаването си за 1:1. Третата част започна отлично за Гирон, който поведе с 40:0, но се отпусна и Григор изравни, като стигна и до точка за пробив, от която не се възползва. Хасковлията имаше втори брейк пойнт, като този път не сгреши - 2:1. Гришо с лекота взе следващото си подаване с 40:15. Григор Димитров достигна до нов пробив във втория сет, след като взе петия гейм с 40:15 и взе солиден аванс над Гирон. Двубоят продължи да се развива по вкуса на Димитров, който отново много бързо взе подаването си и поведе с 5:1. Играта на нашия вървеше все по-добре и при подаването на Гирон поведе с 40:0. Американецът все пак успя да се върне до 40:30, но това не се оказа достатъчно и с нов пробив Григор затвори сета, отново при 6:1.

Григор започна третия сет, както и първия - със спечелено подаване без особени затруднения. Димитров продължи с ранните пробиви и достигна до такъв още при първата си възможност. Третият гейм се оказа по-труден от останалите за Гришо, като той дори допусна да се стигне до точка за пробив за американеца, който за радост не се възползва от нея. Това позволи на Григор да вземе подаването си и да поведе с 3:0. При следващото си подаване Гирон отново имаше трудности, но този път успя да го вземе. Великолепната игра на Григор Димитров продължи и за много кратко време той успя да спечели сервис гейма си за 4:1. Григор имаше 3 точки за пробив в шестия гейм, като не успя да реализира нито една от тях. Стигна се до равенство, след което Григор отново си осигури точка за пробив и този път я реализира. При подаването си в седмия гейм Гриши имаше два мачбола, като успя да реализира още първи и продължи напред.