3. Ким Клайстерс с победа на старта на „Аустрелиън Оупън”, чака Каратанчева или Танасугарн

Шампионката от Откритото първенство на САЩ за 2009 г. Ким Клайстерс спечели срещата си от първия кръг на тазгодишния „Аустрелиън Оупън”. На старта на турнира за „Големия шлем” Клайстерс се изправи срещу квалификантката от Канада Валери Тетрео.

22-годишната канадка не успя да се противопостави на именитата си съперничка и загуби срещата в два сета с 0-6, 4-6.

В следващия кръг белгийката ще се изправи срещу победителката от срещата между състезаващата се за Казахстан българка Сесил Каратанчева и тайландката Тамарин Танасугарн. Двубоят между двете се очаква да започне около 10:00 ч. българско време.

Редица срещи от програмата при мъжете и жените бяха забавени с повече от един час поради превалявания от дъжд.