3. Кузманов отпадна на четвъртфинал в Португалия

Кузманов отпадна на четвъртфинал в Португалия

Поставеният под номер 8 българин загуби от втория в схемата Зденек Коларж (Чехия)

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Оейраш (Португалия) с награден фонд 45 730 евро.

Поставеният под номер 8 Кузманов загуби от втория в схемата Зденек Коларж (Чехия) с 1:6, 6:0, 6:7(6) след малко повече от два часа и половина игра.

След поделено надмощие в първите два сета Коларж проби за 5:3 в решаващата трета част и сервираше за победата, но пловдивчанинът успя да изравни за 5:5 и след това се стигна до тайбрек. В него българинът водеше с 4:3, но допусна обрат за 4:6 точки. Той спаси двата мачбола и изравни за 6:6, но след това 150-ият в световната ранглиста чех взе следващите две разигравания, а с това и мача.

28-годишният Кузманов все пак заработи 1260 евро и 16 точки за класацията на АТП, в която заема 208-ото място.