3. Марин Чилич продължава пътя си към титлата в Загреб

Марин Чилич продължава пътя си към титлата в Загреб

Номер 1 в схемата на турнира на закрито в Загреб, който е с награден фонд 450 хиляди долара, Марин Чилич продължава пътя си към втора поредна титла, пише БТА. Хърватинът се наложи на четвъртфинала над сънародника си Иво Карлович със 7:6 (8:6, 6:4).

208-сантиметровият полуфиналист от Откритото първенство на Австралия успя да реализира за първи път пробив в първия гейм на втория сет, а след това се възползва от серия грешки на Карлович и спечели мача за общо 1 час и 43 минути.

На полуфинала Чилич ще се изправи срещу австриеца Юрген Мелцер, който спря Иля Марченко (Украйна) с 3:6, 6:0, 7:5.

Германецът Михаел Берер отива на полуфинал за първи път от октомври 2007 в турнир на АТР, след като отстрани Виктор Троицки (Сърбия, номер 4 в схемата) с 6:4, 6:3. Там Берер ще се изправи срещу друг германец - Филип Печнер, който победи словака Лукаш Лацко с 6:7 (1:7), 6:2, 6:2.