3. Пеер изравни резултата за Фед Къп след победа над Пиронкова

Пеер изравни резултата за Фед Къп след победа над Пиронкова

Израелката се наложи с 2:0 сета и победителят от двубоя ще се реши в мача на двойки

Цветана Пиронкова загуби от Шахар Пеер с 6:7(10), 4:6 във втория сингъл и Израел изравни резултата на 1:1 победи в мача от Група 1 на зона Европа/Африка на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис.

В първата среща поединично по-рано днес Диа Евтимова даде аванс на българките след убедителен успех с 6:0, 6:3 над Керен Шломо. В двубоя между първите ракети на двете страни Пиронкова беше равностойна на Пеер, но в крайна сметка претърпя поражение и не успя да вземе реванш срещу Пеер, която я отстрани във втория кръг на Откритото първенство на Австралия през януари.

Първият сет беше изключително оспорван и се стигна до тайбрек, в който обаче израелката показа по-здрави нерви в решителните моменти и спечели с 12:10 точки. Във втората част Пеер дръпна с 5:2, Пиронкова успя да си върне пробива и да намали до 4:5, но отново загуби подаването си в десетия гейм, а с това и мача.

Така крайният победител в срещата ще бъде решен след мача на двойки. Това е втори двубой на България от предварителна група "А" на надпреварата, след като вчера възпитаничките на Дора Рангелова загубиха с 1:2 от Холандия.

В другата среща от групата Словения взе аванс от 1:0 победи срещу Холандия след труден успех на Катарина Среботник над Шайен Евайк с 4:6, 6:3, 6:4.